گالانت: شمار نیروهای ارتش اسرائیل در مرز با لبنان افزایش می‌یابد

یوآو گالانت: نیمی از اعضای حماس در غزه کشته یا زخمی شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جنوب لبنان و شمال اسرائیل از هفتم اکتبر یعنی آغاز جنگ غزه، تقریبا روزانه شاهد تبادل آتش میان حزب الله و نیروهای اسرائیلی بوده و حزب الله بارها تاکید کرده که این حملات در حمایت از مردم فلسطین است.

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل در اظهاراتی گفت: «نیروهای اسرائیلی در مرز لبنان جایی که تنش‌ها با حزب الله در حال افزایش است، به زودی مستقر خواهند شد.»

روزنامه «تایمز اسرائیل»، به نقل از گالانت در دیدار با سربازان اسرائیلی در غزه گفت: «سربازان دیگری در شمال اسرائیل مستقر هستد و بزودی کار خود را آغاز خواهند کرد، بنابر این تقویت نیروهای شمال لازم است و نیروهایی از شما به زودی این جبهه را ترک خواهند کرد و برای مقابله با احتمالات به جبهه شمال خواهند پیوست.»

حزب الله، دوشنبه 9 بهمن، مسئولیت 12 حمله با استفاده از موشک «فلق یک» به پایگاه‌های اسرائیلی در نزدیکی مرز را به عهده گرفت.

ارتش اسرائیل شامگاه دوشنبه 9 بهمن اعلام کرد، در پاسخ به حملات حزب الله، به چندین موضع از جمله «تاسیسات و نقطه دیدبانی» در روستاهای «مرکبا»، «الطیبه» و «مارون الراس» لبنان حمله کرده است.

ارتش اسرائیل همچنین چندین موشک که از لبنان شلیک شده بود را تایید کرد و در پاسخ «سکوهای موشک و مواضع دیگری» در لبنان را هدف قرار داد.

هرزل هالیوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل در اوایل ماه جاری گفته بود، احتمال وقوع درگیری در ماه‌های آینده در شمال کشور بسیار بیشتر از گذشته است.

به گزارش خبرگزاری «فرانسه» از آغاز تنش بیش از 200 نفر در لبنان کشته شده‌اند و به گزارش ارتش اسرائیل، در مقابل نیز 15نفر از جمله 9 نظامی و 6 غیرنظامی در اسرائیل کشته شدند.

نیمی از اعضای حماس در غزه کشته و یا زخمی شدند

این روزنامه سه‌شنبه 10 بهمن به نقل از گالانت نوشت، حدود یک چهارم اعضای حماس در نوار غزه در این چهار ماه جنگ کشته و یک چهارم دیگر نیز زخمی شدند.

گالانت به تخمین‌هایی اشاره کرد، که حدود 48 تا 60 درصد اعضای حماس دیگر قادر به شرکت در جنگ نیستند و افزود: «کشته یا زخمی و یا زندانی هستند.»

به گزارش مقامات اسرائیل، جنگ اسرائیل و حماس از حمله غافلگیرانه و بی‌سابقه حماس در اسرائیل از هفت اکتبر آغاز شد که 1140 اسرائیلی در این حمله کشته شدند.

به گزارش وزارت بهداشت فلسطین، اسرائیل در پاسخ به حمله حماس، جنگ زمینی، هوایی و دریایی با هدف نابودی حماس در نوار غزه را آغاز کرد که 26637 فلسطینی که بیشتر آن‌ها زن و کودک بودند، جان باختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید