گانتز: نیروهای اسرائیلی مستقر در غزه به زودی به «رفح» می‌رسند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنی‌ گانتز، عضو کابینه جنگ اسرائیل در اظهاراتی گفت که نیروهای اسرائیلی در غزه به زودی به شهر «رفح» در جنوب نوار غزه خواهند رسید.

به گزارش روزنامه «تایمز اسرائیل»، بنی گانتز گفت، امکان دارد جنگ علیه حماس تا 10 سال به طول بینجامد، وی اعتراف کرد، آزادی گروگان‌های اسرائیلی از نوار غزه در اولویت قرار دارد.

گانتز افزود: «زمان زیادی برای نابودی حماس در پیش داریم اما زمان زیادی برای آزادی گروگان‌ها نداریم، پس آزادی آن‌ها در اولویت است.

به گزارش منابع رسمی اسرائیل، قابل ذکر است، حمله غافلگیرانه حماس در هفت اکتبر گذشته به پایگاه‌ها و شهرک‌های نزدیکی نوار غزه، منجر به کشته شدن 1140 نفر شد.
همچنین در این حمله، بیش از 250 نفر اسیر و به غزه منتقل شدند و حدود 100نفر از آن‌ها در آتش‌بس یک هفته‌ای پایان نوامبر گذشته آزاد شدند و هنوز 132 نفر دیگر در غزه اسیر هستند که 27 نفر از آن‌ها کشته شده‌اند.

به گزارش وزارت بهداشت در غزه، اسرائیل در پاسخ به این حمله و هدف نابودی حماس، حمله‌ای سنگین علیه نوار غزه آغاز کرد که تا کنون بیش از 26422 فلسطینی که بیشتر آن‌ها زن و کودک بودند، کشته شدند.

در پی این حمله، بیش از 80% ساکنان نوار غزه به جنوب آواره شدند. بر اساس برآوردهای سازمان ملل 1.9 میلیون یعنی 85% ساکنان این باریکه مجبور به ترک خانه‌یشان شده و بسیاری از آن‌ها به شهر «رفح» و مناطق دیگر در جنوب غزه آواره شدند. وزارت بهداشت بارها تاکید کرده که زیرساخت‌های لازم برای پذیرش این همه مهاجر را ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید