سعودی بر اهمیت بازنگری و تحقیق در مورد اتهامات اسرائیل علیه «آنروا» تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه سعودی تأکید کرد که پادشاهی عربی سعودی پیامدهای بین‌المللی در مورد اتهام تعدادی از کارکنان آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی «آنروا» به دست داشتن در حمله 7 اکتبر را دنبال می‌کند.

این وزارتخانه، دوشنبه 9 بهمن، طی بیانیه‌ای نوشت که با توجه به فداکاری‌های بشردوستانه کارکنان آژانس آنروا که منجر به کشته‌شدن بسیاری از آنها و مجروح شدن برخی دیگر در نتیجه حملات بی‌رویه اسرائیل به مراکز امدادرسانی در نوار غزه و اطراف آن شد، تقویت رویه‌های بررسی و تحقیق درباره این اتهامات به منظور دستیابی به حقایق همراه با شواهد ضروری است.

Advertisement

آنروا اخیرا در پی اتهامات اسرائیل، از فسخ قرارداد با کارکنانی که متهم بودند، خبر داد و متعهد شد تا تحقیقات کاملی در این مورد انجام دهد و در صورت اثبات، اقدامات قانونی علیه آنان را پیگیری کند، اما اسرائیل قصد دارد تا از ادامه فعالیت این نهاد در غزه پس از جنگ جلوگیری کند.

آمریکا پیش از همه کشورها، کمک‌های خود به این نهاد را متوقف کرد و به دنبال آن، شماری از کشورها از جمله آلمان، استرالیا، ایتالیا، فنلاند و بریتانیا کمک‌های خود به این نهاد را متوقف کردند.

ژاپن نهمین کشوری است که کمک‌های خود به این نهاد را متوقف می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید