خبرگزاری «تسنیم»: حمله اسرائیل در دمشق «مرکز مستشاری ایران» را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «تسنیم»، دوشنبه 9 بهمن با اشاره به حمله اسرائیل به منطقه «سیده زینب» در دمشق نوشت که این حمله یک «مرکز مستشاری ایران» در را هدف قرار داد.

پیشتر خبرگزاری صداوسیمای جمهوری اسلامی به نقل از خبرنگار خود در دمشق خبر داد که در حمله به منطقه «سیده زینب» دمشق 2 نفر کشته و شماری دیگر مجروح شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد بر اثر حمله اسرائیل به منطقه سیده زینب، 7 نفر از جمله چند نیروی وابسته به ایران کشته شدند.

دیدبان خبر داد که هواپیماهای ناشناس مقرهای شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سیده زینب را هدف قرار دادند.

در حمله اسرائیل در شنبه گذشته، 13 نفر از جمله 5 مستشار نظامی ایرانی در دمشق کشته شدند، این حمله ساختمانی در محله «المزه» در غرب دمشق محل پایگاه امنیتی و نظامی سوریه و یک ساختمان دیگر که فرماندهان فلسطین در آن بودند را هدف قرار داد.

در اواخر ماه دسامبر 2023، رضی موسوی، ارشدترین مشاور از فرماندهان سپاه در نزدیکی دمشق، در ابتدای ماه جاری صالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش «حماس» در حومه جنوبی بیروت و وسام الطویل یکی از فرماندهان نظامی حزب الله در جنوب لبنان در عملیاتی کشته شدند که اسرائیل به این متهم شد.

این حملات، همزمان با جنگ جاری در نوار غزه که از هفت اکتبر آغاز شده، نگرانی‌های بین المللی را از گسترش آن افزایش داده است.

حملات هوایی

اسرائیل در سال‌های گذشته، صدها حمله هوایی به انبار مهمات و ذخایر ایران و حزب الله در سوریه و پایگاه‌های نظامی ارتش سوریه انجام داده است.

با اینکه تل‌آویو مسئولیت بیشتر این حملات را به عهده گرفته، اما بارها تاکید کرده با تثبیت حضور نظامی ایران در سوریه به شدت مقابله خواهد کرد.

از آغاز جنگ غزه، اسرائیل بارها به خاک سوریه حمله کرده و چندین بار فرودگاه بین المللی «دمشق» و «حلب» و پایگاه‌های متعلق به حزب الله را هدف قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size