جزئیات جدید درباره حمله پهپادی به پایگاه آمریکا در اردن

پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق و سوریه از 17 اکتبر گذشته تاکنون 158 بار مورد حمله گروه‌های شبه‌نظامی قرار گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا، دوشنبه 8 بهمن جزئیات جدیدی درباره حمله پهپادی به پایگاه نظامی این کشور در شمال شرقی اردن در نزدیکی مرز سوریه را فاش کرد.

فرماندهی مرکزی آمریکا در بیانیه‌ای فاش کرد، حمله پهپادی یک پایگاه پشتیبانی لجستیکی واقع در برج 22 شبکه دفاعی اردن را هدف قرار داد که به کشته شدن 3 سرباز و مجروح شدن 34 آمریکایی دیگر منجر شد.

این بیانیه افزود: «حدود 350 پرسنل ارتش و نیروی هوایی ایالات متحده در این پایگاه که مورد هدف قرار گرفت مستقر هستند».

به گزارش «فاکس نیوز» یک مقام از وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که 8 نفر از سربازان مجروح به دلیل جراحات مغزی از اردن به خارج انتقال داده شدند».

این مقام آمریکایی به فاکس نیوز گفته است که احتمال افزایش تعداد مجروجان زیاد است؛ چرا که هنوز اطلاعات دقیق و کامل منتشر نشده است.

بایدن : پاسخ خواهیم داد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز گذشته پس از حمله پهپادی به پایگاه آمریکا در اردن که به کشته و زخمی شدن تعدادی آمریکایی منجر شد، ضمن اعلام اینکه این حمله توسط شبه‌نظامیان وابسته به ایران صورت گرفته، تهدید کرد که در زمان و روش مناسب، عاملین کشته شدن 3 سرباز آمریکایی را «پاسخگو» خواهد کرد.

بایدن گفت: «روز سختی در خاورمیانه داشتیم ما 3 سرباز آمریکایی را از دست دادیم».

لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده نیز متعهد شد که آمریکا در زمان و مکان مناسب به این حمله پاسخ خواهد داد.

آستین با بیان اینکه گروه‌های مسلح تحت حمایت ایران پشت حملات مستمر به نیروهای آمریکایی در منطقه هستند، گفت: «این حمله نیروهای آمریکایی و سایر ائتلاف بین‌المللی را هدف قرار داده است».

موقعیت مکانی پیشرفته

مهند مبیضین، سخنگوی رسمی دولت اردن اعلام کرد، این حمله پهپادی یک سایت نظامی پیشرفته‌ای در مرز با سوریه که حاوی تعداد زیادی از نیروهای آمریکایی که با اردن برای مقابله با تروریسم همکاری می‌کنند را هدف قرار داد.

سخنگوی دولت اردن با «تروریستی» توصف کردن این حمله آن را به شدت محکوم کرد.

او افزود، این حمله به کشته شدن 3 سرباز آمریکایی و زخمی شدن تعدادی دیگری از نیروهای آمریکایی منجر شده است.

شبه نظامیان عراقی آن را به عهده می‌‎گیرند

در همین حال، گروه‌های مسلح عراقی موسوم به «مقاومت اسلامی در عراق» مسئولیت این حمله را بر عهده گرفتند.

این مجموعه از شبه‌نظامیان شامگاه یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سحرگاه یکشنبه 3 پایگاه آمریکایی به نام‌های الشدادی، الرکبان و التنف در سوریه و یک پایگاه دریایی «زولون» در حیفا اسرائیل هدف قرار داده است.

این شبه‌نظامیان اعلام کردند که این عملیات در واکنش به بمباران غزه توسط اسرائیل صورت می‌گیرد.

حدود 160 حمله

از زمان آغاز جنگ بین اسرائیل و حماس در نوار غزه، تنش به طور کلی در منطقه و در چندین جبهه، از جمله عراق سوریه، یمن و لبنان، که در آن گروه‌های مسلح وابسته به ایران حضور دارند، تشدید شده است.

پایگاه‌های نظامی مستقر نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه از 17 اکتبر گذشته تاکنون 158 بار مورد حمله این گروه‌ها قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید