گروه‌های مسلح عراقی مجددا پایگاه آمریکایی در اربیل را هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه‌های مسلح عراقی، یک‌شنبه 8 بهمن اعلام کردند، با حمله پهپادی، پایگاه نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه اربیل در شمال عراق را هدف قرار دادند.

گروه‌های موسوم به «مقاومت اسلامی عراق» در بیانیه‌ای کوتاه در کانال تلگرامی خود نوشتند: « این حمله در ادامه رویکرد نیروهای مقاومت در برابر نیروهای اشغالگر آمریکایی در عراق و منطقه و در پاسخ به قتل‌عام مردم غزه توسط اسرائیل صورت گرفت.»

گفتنی است این پایگاه طی هفته گذشته چندین بار مورد حملات مشابه قرار گرفت.

از هفت اکتبر 2023 و آغاز جنگ اسرائیل با حماس در نوار غزه، تنش در جبهه‌های مختلفی از جمله عراق، سوریه، یمن و لبنان توسط گروه‌های مسلح تحت حمایت حکومت ایران در منطقه افزایش یافته است.

از 17 اکتبر تاکنون بیش از 150 حمله علیه پایگاه‌های آمریکایی در عراق و سوریه از سوی گروه‌های وابسته به ایران صورت گرفته است.

هفته گذشته، این گروه‌ها تهدید کردند وارد مرحله دوم حملات خود از جمله انجام حملاتی در دریای مدیترانه برای محاصره بنادر اسرائیل خواهند شد.

از سوی دیگر، نبروهای آمریکایی، در عراق و سوریه چندین حمله علیه پایگاه‌های این گروه‌ها انجام دادند.

این حملات آمریکا، باعث واکنش دولت عراق و نخست‌وزیر آن ریاست محمد شیاع السودانی شد که در بیانیه‌هایی خواستار خروج نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا از عراق شد.

ایالات متحده 900 سرباز در سوریه و 2500 سرباز دیگر در خاک عراق به عنوان نیروهای ائتلاف مستقر کرده تا از بازگشت هسته‌های «داعش» جلوگیری کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید