نخست‌وزیر یمن: سازمان تروریستی شناختن حوثی‌ها باید مورد اجماع بین‌المللی قرار گیرد

معين عبدالملك: شبه‌نظامیان حوثی بر مانع‌تراشی در برابر همه تلاش‌های صلح و تشدید رنج و مشقت مردم یمن اصرار می‌ورزند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نخست‌وزیر یمن، شنبه 7 بهمن، گفت که تصمیم آمریکا برای سازمان تروریستی شناختن مجدد شبه‌نظامیان حوثی پس از ناکامی همه گزینه‌های ممکن در تعامل با این گروه، مورد اجماع بین‌المللی قرار گیرد.

معین عبدالملک شبه‌نظامیان حوثی را متهم کرد که همچنان با اقدامات و خشونت‌ورزی‌های خود بر مانع‌تراشی در برابر تلاش‌های صلح و تشدید رنج و مشقت مردم یمن پافشاری می‌کنند.

این اظهارات نخست‌وزیر یمن در جریان دیدار وی در ریاض با سونالی کردی، دستیار مدیر آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده و استفان فاگین، سفیر ایالات متحده در یمن، بیان شد.

تاثیر حملات حوثی‌ها بر قیمت‌ کالاها در جهان

از سویی و در نتیجه ادامه تنش‌آفرینی‌های شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در آبراه دریای سرخ و خلیج عدن که با ادعای حمایت از مردم غزه در برابر اسرائیل انجام می‌شود و بر آزادی کشتیرانی و جریان تجارت جهانی تاثیر منفی گذاشته و با بالا رفتن هزینه‌ها باعث شده قیمت تمام شده کالاها برای مصرف‌کنندگان در جهان افزایش یابد.

به گفته خبرگزاری رسمی یمن، در جریان این دیدار در مورد تحولات ملی و منطقه‌ای، تلاش برای برقراری صلح و موانعی که دولت یمن از سوی شبه‌نظامیان حوثی تروریستی با آن مواجه است و همچنین ادامه تشدید تنش‌ها در سطوح مختلف از جمله حملات مکرر این گروه مورد حمایت ایران به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ و خلیج عدن مذاکره شد.

در همین راستا مکانیسم‌های هماهنگی نیز مورد بحث قرار گرفت تا اقدامات بشردوستانه و امدادی در یمن، در سایه تصمیم جدید دولت ایالات متحده برای شناختن مجدد شبه‌نظامیان حوثی به عنوان یک سازمان تروریستی جهانی، تحت تأثیر قرار نگیرد.

نخست‌وزیر یمن همچنین تأکید کرد که دولت او کاملاً علاقمند است که امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه تحت تأثیر این تصمیم جدید قرار نگیرد و با مکانیسم‌های مختلف برای اطمینان از انجام این مساله تلاش خواهد کرد و به هر راهی که به رنج و مشقت مردم یمن پایان دهد، متعهد خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید