جنگ غزه؛ 9 کشور کمک‌های خود به «آنروا» را تعلیق کردند

آمریکا با کمک سالانه 300 میلیون دلار، یکی از کمک‌کنندگان انفرادی و عمده «آنروا» به‌شمار می‌آید در حالی که 44.3درصد از کل تعهدات 1.17 میلیارد دلاری آژانس در سال 2022 از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و به وسیله کمیسریای اروپا تامین شد که به 520.3 میلیون دلار رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از اتهامات وارده به تعدادی از کارکنان آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی «آنروا» و احتمال مشارکت آنها در حمله هفتم اکتبر به شهرک‌ها و پایگاه‌های نظامی اسرائیل در نوار غزه، حدود 9 کشور بزرگ، کمک‌های مالی خود به این آژانس را به حالت تعلیق درآوردند.

این سازمان به‌عنوان بنیاد اصلی حمایت از میلیون‌ها پناهنده فلسطینی از زمان تأسیس خود در سال 1949 و شریان حیاتی برای مردم غزه؛ به‌ویژه در بحبوحه جنگ جاری اسرائیل در نوار، متعهد شده است که این گمانه‌های مرتبط با 12 کارمند خود را مورد بررسی قرار دهد.

این آژانس بین‌المللی از حمایت بسیاری از کشورها برخوردار است که بخش اعظم آن از سوی کشورهای اتحادیه اروپا تامین می‌شود؛ به طوری که 44.3 درصد از مجموع تعهدات «آنروا» بالغ بر 1.17 میلیارد دلار را دربرمی‌گیرد.

کمک‌ 300 میلیون دلاری آمریکا

به گزارش «خبرگزاری فرانسه»، آمریکا با کمک سالانه 300 میلیون دلار، یکی از کمک‌کنندگان انفرادی و عمده «آنروا» به‌شمار می‌آید؛ آنهم در حالی که میزان کمک‌های نظامی واشینگتن به اسرائیل بیش از 3 میلیارد دلار در سال است.

آلمان، سوئد و نروژ از نظر میزان کمک به «آنروا» پس از آمریکا در رتبه‌های بعدی قرار دارند که 61.4 درصد از کل بودجه آژانس را به شکل جمعی اهدا کردند.

وجوهی که این آژانس از بودجه عادی سازمان ملل و از کمک‌های سایر نهادهای این سازمان دریافت می‌کند، در سال 2022 تنها 44.6 میلیون دلار رسید و بیشتر بودجه آنروا از محل کمک‌های داوطلبانه تامین می‌شود.

به عنوان مثال میزان کمک‌های داوطلبانه کشورهای جهان در سال 2022 حدود 94.9 درصد کمک‌ها را پوشش داد.

44.3درصد از کل تعهدات 1.17 میلیارد دلاری آژانس در سال 2022 از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و به وسیله کمیسریای اروپا تامین شد که به 520.3 میلیون دلار رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید