تاکید مجدد سعودی بر ضرورت توقف جنگ و کمک‌رسانی به مردم غزه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی بر اولویت توقف درگیری‌ها در نوار غزه و کمک‌رسانی به ساکنان این باریکه تاکید کرد.

وزیر خارجه سعودی، یکشنبه 8 بهمن، در یک کنفرانس مطبوعاتی با سامح شکری، همتای مصری خود در قاهره گفت که پادشاهی عربی سعودی علاقه‌مند به هماهنگی مشترک مسائل منطقه با مصر است.

بن فرحان همچنین با تاکید بر لزوم صدور قطعنامه‌ای از سوی جامعه جهانی که همه را در قبال فلسطینی‌ها مقید کند، بر مخالفت ریاض با مجازات دسته جمعی مردم فلسطین تاکید کرد و آن را مغایر با قوانین بین المللی دانست.

سامح شکری، وزیر خارجه مصر نیز مجددا خواستار آتش‌بس فوری و همه جانبه در غزه شد و گفت که اجازه نقض قوانین حقوق‌ بشری به اسرائیل توسط جامعه بین المللی منجر به گسترش درگیری‌ها می‌شود.

وزیر خارجه مصر در ادامه گفت که باید اجازه وارد کردن تجهیزات لازم برای کمک‌رسانی به ساکنان نوار غزه به سازمان ملل داده شود.

شکری گفت که آنروا نقش اساسی در کمک‌رسانی به مردم غزه و کاهش درد و رنج آنها ایفا می‌کند و افزود: «زمانی که 26000 فلسطینی کشته شدند هرگز شاهد ابراز محکومیت و موضع خصمانه‌ای همانند آنچه نسبت به آژانس «آنروا» اتخاذ شد، نبودیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید