«وال استریت ژورنال»؛ مصر فراخواندن سفیر خود از اسرائیل را بررسی می‌کند

رئیس جمهوری مصر اخیرا به تلاش‌های نخست‌وزیر اسرائیل برای گفت‌وگو با او پاسخ منفی داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌دنبال شدت یافتن اختلافات میان قاهره و تل‌آویو، روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» گزارش داد که مصر در حال بررسی است تا سفیر خود را از اسرائیل فراخواند.

این روزنامه به‌نقل از مقامات مصری گزارش داد که قاهره به تل‌آویو درباره هر گونه حمله به محور فیلادلفی (صلاح‌الدین) و کوچاندن اجباری امواج آوارگان فلسطینی از نوار غزه، هشدار داده است.

به گزارش این نشریه آمریکایی مصر هم‌اکنون و به‌دنبال تشدید اختلافات خود با اسرائیل درباره جنگ علیه غزه و تهدیدهای مستمر اسرائیل به اشغال کریدور مرزی صلاح‌الدین بین نوار غزه و مصر، به‌طور جدی در حال بررسی موضوع فراخواندن سفیر خود از تل‌آویو است.

«وال استریت ژورنال» شنبه 7 بهمن به نقل از مقامات مصری گزارش داد که مصر درباره اشغال محور فیلادلفی و کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها از نوار غزه هشدارهایی را به تل‌آویو داده است و به بررسی موضوع فراخواندن سفیر خود از اسرائیل، تهدید کرده است.

بنا به این گزارش عبدالفتاح السیسی، رئيس جمهوری مصر نیز تعدادی از تلاش‌های بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل برای گفت‌وگو با او را نپذیرفته است.

در گزارش این روزنامه آمریکایی آمده است که مقامات مصری علاوه بر هشدارهای شدید خود درباره کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها از سرزمین‌هایشان، همواره اصرار دارند که حمایت کامل خود را از مردم فلسطین و برپایی کشور مستقل فلسطینی نشان دهند.

این روزنامه همچنین در ارزیابی خود روابط مصر و اسرائیل در شرایط کنونی را در پایین سطح آن طی دو دهه گذشته توصیف کرد.

شایان ذکر است که اختلافات میان دو کشور اخیرا و در پی اتهام‌های مکرر مطرح شده از سوی مقامات اسرائیلی برضد مصر درباره قاچاق سلاح به نوار غزه و کارشکنی در ورود کمک‌های بشردوستانه به این باریکه، تشدید شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size