ادامه حملات مرزی متقابل میان اسرائیل و «حزب‌الله» در جنوب لبنان

حزب الله اعلام کرد با از استفاده موشک «فلق یک» ساخت ایران، پادگان اسرائیلی«معالیه» در جولان اشغالی را برای اولین بار هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در ادامه افزایش تنش میان «حزب‌الله» لبنان و نیروهای اسرائیلی در مرز دو کشور، درگیری‌ها در ساعات گذشته در جبهه جنوب شدت یافت.

در حالی که حزب‌الله یک پایگاه اسرائیل در «الجلیل الاعلی» در مرز لبنان را هدف قرار داد، توپخانه اسرائیل نیز یک منطقه در «وادی حامول» در بخش غربی و حومه شهرک «حولا» جنوبی لبنان را هدف قرار داد.

هم‌زمان، حزب الله از انجام 9 عملیات، از جمله 6 عملیات شبانه علیه پایگاه‌های نظامی اسرائیل خبر داد. در مقابل، اسرائیل از حملات توپخانه‌ای علیه شهرک‌هایی در بخش شرقی و غربی مرز لبنان از جمله یک خانه در شهرک «بیت لیف» خبر داد که در نتیجه آن 4 عضو حزب الله کشته و دو تن دیگر مجروح شدند.

همچنین اسرائیل یک خانه در شهرک «دیر عامص» جنوب لبنان و دیگری میان شهرک‌های «مارون الراس» و «عیترون» را مورد هدف حملات خود قرار داد.

در مقابل، حزب الله اعلام کرد با از استفاده موشک «فلق یک» ساخت ایران، پادگان اسرائیلی«معالیه» در جولان اشغالی را برای اولین بار هدف قرار داد.

حزب الله همچنین از حمله به پادگان «زرعیت» و پایگاه‌های «برکه ریشه»، «المطله»، «تله کوبرا» و حومه شهرک «قلعه هونین» و یک ساختمان در شهرک «افیفیم» خبر داد.

افزایش این درگیری‌ها در حالی صورت می گیرد که تلاش‌های دیپلماتیک بین‌المللی برای کاهش تنش میان حزب‌الله و اسرائیل همچنان ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید