حملات نظامی محدود و تحریم‌های آمریکا و بریتانیا برای مقابله با تهدیدهای حوثی‌ها

آمریکا در چارچوب مبارزه با تروریسم 4 نفر از رهبران ارشد حوثی در یمن را تحت تحریم‌های خود قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با ابراز تردیدها درباره کارآمدی حملات نظامی محدود آمریکا و بریتانیا علیه پایگاه‌های حوثی‌ها در استان‌های یمن، یک مقام وزارت خارجه آمریکا به «العربیه» گفت که واشینگتن تلاش می‌کند که گزینه نظامی در تعامل با حوثی‌ها در اولویت نباشد.

این مقام آمریکایی پنج‌شنبه 5 بهمن گفته که ادامه حملات حوثی‌ها به کشتیرانی در دریای سرخ برای مردم فلسطین سودی در پی نداشته و به آنها ضرر خواهد رساند.

ایالات متحده آمریکا پنج‌شنبه و بنا بر بیانیه‌ای که در وب‌سایت وزارت خزانه‌داری این کشور منتشر شد، اعلام کرد که در چارچوب مبارزه با تروریسم 4 نفر از رهبران ارشد حوثی در یمن را تحت تحریم‌های خود قرار داده است.

به گفته خزانه‌داری آمریکا این افراد در پشتیبانی از حملات اخیر حوثی‌ها به کشتی‌ها در دریای سرخ و خلیج عدن و از جمله آن به گروگان گرفتن خدمه غیرنظامی یک کشتی تجاری نقش داشته‌اند.

در این بیانیه خزانه‌داری آمریکا نام افراد تحریم شده محمد ناصر العطيفی، وزیر دفاع خودخوانده حوثی‌ها، محمد فضل عبدالنبی، فرمانده نیروی دریایی خودخوانده حوثی‌ها و علاوه بر آنها محمد‌علی قادری معروف به فرمانده نیروهای دفاع ساحلی حوثی‌ها و محمد احمد الطالبی، فرمانده شبکه قاچاق سلاح، پهپادها و تجهیزات مونتاژ و اسلحه‌سازی ذکر شده است.

کشور بریتانیا نیز پنج‌شنبه اعلام کرد که تحریم‌هایی را علیه تعدادی از فرماندهان نظامی ارشد گروه حوثی‌ در یمن و در رأس آنها «محمد ناصر العطیفی» مسئول ارشد نظامی حوثی‌ها اعمال می‌کند.

بنا به اعلام بریتانیا عملکرد این افراد تحریم شده «تهدیدی علیه صلح و امنیت و ثبات در یمن» ارزیابی شده است.

ایالات متحده آمریکا اخیرا تصمیم گرفت گروه‌ حوثی در یمن را به عنوان سازمان تروریستی جهانی معرفی کند و مقرر کرد که این تصمیم واشینگتن در صورت عدم عقب‌نشینی حوثی‌ها از حملات آنها علیه کشتیرانی و تجارت جهانی در دریای سرخ و خلیج عدن، از 16 فوریه عملیاتی خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید