بنت به العربیه: با حاکمیت فلسطینی‌ها بر غزه به شرط به‌رسمیت شناختن اسرائیل موافقیم

نخست‌وزیر پیشین اسرائیل: بسیاری از غیرنظامیان فلسطینی در جریان حمله هفتم اکتبر به حماس کمک کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نفتالی بنت، نخست وزیر پیشین اسرائیل در گفت‌وگو با «العربیه» با تاکید بر این که دولت اسرائیل قصد ندارد غزه را به حاکمیت خود درآورد، گفت: «نمی‌خواهیم بعد از پایان جنگ بر غزه حکومت کنیم و نابودی جنبش حماس در غزه و کرانه باختری، هدف اصلی است».

بنت افزود: «تمایلی به حاکمیت بر فلسطینی‌ها نداریم. خواهان آن هستیم که آنها خودشان را اداره کنند اما نه بر اساس منشوری که بر نابودی اسرائیل تصریح دارد بلکه خودمختاری که بر به‌رسمیت شناختن کشور اسرائیل مبتنی باشد».

او در پاسخ به سوالی درباره شمار بسیار بالای کشته‌های ناشی از بمباران غزه توسط اسرائیل، ضمن توصیف آن به‌عنوان «خسارات جانبی» در مسیر نابودی حماس، افزود که شمار کشته‌ها کمتر از جنگ جهانی دوم است.

بنت در فضای سکوت دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در قبال مسئولیت رویدادهای اخیر اعلام کرد که مسئولیت ناکامی‌هایی را که منجر به حمله هفتم اکتبر حماس به اسرائیل شد، برعهده می‌گیرد.

طبق گزارش روزنامه «تایمز اسرائیل»، بنت طی نامه‌ای اذعان کرد که مسئولیت وقوع این حمله پس از 12 ماه نخست‌وزیری خود را برعهده دارد.

بیش از 26 هزار کشته

از سویی وزارت بهداشت غزه، جمعه 6 بهمن، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در حملات اسرائیل به غزه از 7 اکتبر 2023 تاکنون، دست‌کم 26083 فلسطینی کشته و 64487 نفر دیگر زخمی شده‌اند.

بر اساس آخرین آمار این وزارتخانه، در جریان بمباران‌های اسرائیل طی 24 ساعت گذشته، 183 فلسطینی کشته و 377 نفر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید