بمباران مرکز آموزشی «آنروا» در خان یونس به کشته شدن تعداد زیادی از آوارگان منجر شد

واشینگتن نسبت به حمله اسرائیل به مرکز آموزشی آژانس امدادرسان «آنروا» در خان یونس ابراز تاسف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در ادامه تشدید حملات ارتش اسرائیل علیه شهر خان یونس در جنوب نوار غزه، توماس وایت، مدیر آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک (آنروا) در نوار غزه، چهارشنبه 4 بهمن، اعلام کرد که یک مرکز وابسته به آژانس سازمان ملل متحد حاوی ده‌ها هزار آواره در معرض بمباران ارتش اسرائیل قرار گرفته و در نتیجه آن تعداد زیادی از آوارگان فلسطینی کشته شدند.

از سویی مقامات کاخ سفید طی اظهاراتی نسبت به حمله اسرائیل به مرکز آموزشی آژانس امدادرسان «آنروا» در خان یونس ابراز تاسف کردند.

مدیر آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد در پستی در سکوی «ایکس» گفت که جنگ در خان یونس در حال تشدید است و یک مرکز آموزشی وابسته به آژانس که 10000 آواره را در خود اسکان داده است، توسط اسرائیل بمباران شد که در اثر آن ساختمان‌ها آتش گرفته و به کشته شدن تعداد زیادی از آوارگان منجر شد.

وایت تصریح کرد که ارتش اسرائیل دو روز است که از ورود و خروج ایمن به این مرکز آموزشی جلوگیری کرده و افراد را در داخل این مرکز آژانس آنروا محاصره کرده است.

بمباران مرکز توزیع کمک‌های بشردوستانه

یانیس لژارچیچ، کمیسر مدیریت بحران اروپا، چهارشنبه، به نوبه خود حملات اسرائیل را به پناهگاه آژانس «آنروا» در خان یونس در جنوب نوار غزه محکوم کرد.

لیارچیچ در پلتفرم «ایکس» گفت پناهگاه هدف حملات اسرائیل، افراد آواره را در خود اسکان می‌داد و مرکزی برای توزیع کمک‌های بشردوستانه حیاتی ارسالی از سوی اتحادیه اروپا بود.

بر اساس آنچه تلویزیون فلسطین، بعدازظهر چهارشنبه گزارش داد، این اتفاق پس از آن رخ داد که در نتیجه حمله اسرائیل به مرکز آنروا در غرب خان یونس، 14 نفر کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند.

این تلویزیون گزارش داد که بمباران اسرائیل مرکز آموزش «صنعت» آژانس آنروا در غرب خان یونس که پناهگاه تعداد زیادی از آوارگان است را هدف قرار داد.

این در حالی است که بمباران شدید اسرائیل بر مناطقی در نوار غزه همچنان ادامه دارد و انفجارهایی نیز شهر خان یونس را لرزاند.

وزارت بهداشت نوار غزه چهارشنبه اعلام کرده بود که تعداد کشته‌شدگان جنگ اسرائیل از 7 اکتبر به 25700 نفر و مجروحان به 63740 نفر افزایش یافته است.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ظرف 24 ساعت گذشته 210 فلسطینی در حمله ارتش اسرائیل به نوار غزه کشته شده‌اند.

وزارت بهداشت غزه همچنین افزود که تعدادی از قربانیان هنوز در زیر آوار و در جاده‌ها هستند و آمبولانس‌ها و پرسنل دفاع مدنی نمی‌توانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید