بمباران مجدد خان‌یونس 50 کشته بر جای گذاشت

مقام مسئول «آنروا» در نوار غزه: در گرماگرم تشدید درگیری‌ها بین گروه‌های فلسطینی و اسرائیل، خیل عظیم آوارگان دوشنبه به سمت رفح، در جنوب نوار غزه به‌راه افتادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پی تداوم حملات اسرائیل به شهر خان‌یونس در جنوب نوار غزه و اعمال کمربند آتش، طبق گزارش رادیو «صدای فلسطین»، بیش از 50 فلسطینی چهارشنبه 4 بهمن در غرب این شهر کشته شدند.

جمعیت هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرد که 3 آواره فلسطینی در اثر بمباران امروز اطراف این مرکز در خان‌یونس، کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

این حملات هوایی اسرائیل در حالی انجام شد که خان‌‌یونس طی دو روز گذشته شاهد حرکت انبوه آوارگان به سمت شهر رفح در مجاورت مرز با مصر بود.

عدنان ابوحسنه، مشاور رسانه‌ای آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی«آنروا» در نوار غزه، به خبرگزاری «العالم‌العربی» گفت، در درگیری‌ گروه‌های فلسطینی و اسرائیل، خیل عظیم آوارگان دوشنبه به سمت رفح، در جنوب نوار غزه به‌راه افتادند.

ابوحسنه افزود که حرکت ده‌ها هزار نفر به سمت رفح رصد شد که بزرگترین روند نصب چادرها را رقم زد.

شیوع بیماری‌ها

ابوحسنه همچنین ضمن هشدار در خصوص وخامت وضعیت بهداشتی، خاطر نشان کرد:«شیوع بیماری‌های واگیردار مانند بیماری‌‌های پوستی و مبتلایان به انواع هپاتیت و مننژیت را رصد کردیم».

از زمان آغاز جنگ غزه حدود 1.7 میلیون نفر در داخل نوار غزه جابجا شدند که یک میلیون نفر از این آوارگان در مراکز پناه‌دهی وابسته به«آنروا» اسکان داده‌شده و بقیه در چادرها، خیابان‌ها و پارک‌های بسر می‌برند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید