اردن: قاچاق از سوریه امنیت ما را تهدید می‌کند و به مقابله با آن ادامه خواهیم داد

سخنگوی وزارت خارجه اردن: از طرف سوری انتظار می‌رود اقدامات عملی، مؤثر و سریعی در مبارزه با قاچاق از مرزها انجام دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آنکه وزارت خارجه سوریه حملات اردن به خاک خود را ناموجه دانست، وزارت خارجه اردن، شامگاه سه‌شنبه 3 بهمن، تاکید کرد که قاچاق مواد مخدر و سلاح از مرز سوریه به اردن تهدیدی برضد امنیت ملی این کشور است و به مقابله با این خطر و هر کسی که از آن حمایت می‌کند، ادامه خواهد داد.

افزایش قاچاق مواد مخدر

دکتر سفیان القضات، سخنگوی رسمی وزارت خارجه اردن در ادامه گفت:« اردن در جلسات کمیسیون مشترک تشکیل شده توسط دو کشور اسامی قاچاقچیان و طرف‌های پشتیبان آن‌ها و مکان‌هایی که مواد مخدر در آن‌ها تولید و ذخیره می‌شود و همچنین خطوط قاچاق آن‌ها که تحت کنترل دولت سوریه است را در اختیار دمشق قرار داده است، اما هرگونه اقدام واقعی برای خنثی کردن این خطر انجام نشد، این در حالی است که تلاش‌ها برای قاچاق شاهد افزایش خطرناک و چشمگیری بوده است.

«تهدید مستقیم»

سفیان القضات در ادامه افزود:«عملیات قاچاق مواد مخدر و اسلحه از سوریه به اردن که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروهای مسلح اردن شد، تهدیدی مستقیم علیه امنیت ملی اردن است که با تمام قاطعیت به مقابله با آن تا برچیده شدن منابع آن ادامه خواهد داد.

سخنگوی وزارت خارجه اردن همچنین بر آمادگی کشورش برای ادامه هماهنگی با دولت سوریه جهت متوقف کردن عملیات قاچاق و پاسخگو کردن عاملان و حامیان آن‌ها تاکید کرد و گفت از طرف سوری انتظار می‌رود اقدامات عملی، مؤثر و سریعی در این خصوص انجام دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید