سعودی مجددا بر مخالفت شدید خود با ادامه اقدامات تجاوزکارانه اسرائیل در غزه تاکید کرد

در جلسه شورای وزیران سعودی علاوه بر نقش محوری ریاض در سیاست و اقتصاد جهانی بر علاقمندی این کشور به تقویت پیوندهای همکاری برای برقراری امنیت، ثبات و توسعه در منطقه و جهان تاکید شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران سعودی در جلسه‌ای که به ریاست ملک سلمان پادشاه سعودی برگزار شد ضمن تاکید بر مخالفت خود با کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها به خارج سرزمین‌های‌شان، برقراری آتش‌بس در نوار غزه را خواستار شد.

شورای وزیران سعودی سه‌شنبه 3 بهمن به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی در ریاض تشکیل جلسه داد.

در ابتدای جلسه شورای وزیران در جریان تمامی دیدارها و گفت‌وگوهایی که طی روزهای گذشته بین مقامات ارشد پادشاهی عربی سعودی و همتایان آنها در تعدادی از کشورها که با هدف تحکیم زمینه‌های همکاری و هماهنگی مشترک از جمله اقدامات چندجانبه انجام می‌گیرد، قرار گرفت.

شورای وزیران همچنین نتایج مشارکت سعودی در اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها، سومین اجلاس جنوبی گروه «77» و چین و اجلاس سران «ایگاد» را بررسی کرده و بر نقش محوری ریاض در سیاست، اقتصاد جهانی و علاقمندی این کشور به تقویت پیوندهای همکاری برای برقراری امنیت، ثبات و توسعه در منطقه و جهان تاکید کرد.

شورای وزیران همچنین مفاد حضور هیأت سعودی در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد که در شهر «داووس» سوئیس برگزار شد، را بررسی کرد.

شورای وزیران همچنین درباره اعلام میزبانی ریاض برای نشست ویژه مجمع بین‌المللی «همکاری، رشد و انرژی» که در ماه آوریل آینده و بررسی تلاش‌ها و ابتکارات بین‌المللی پادشاهی عربی سعودی در حفاظت از محیط زیست، کاهش تغییرات آب و هوایی و رهبری جنبش اقتصادی جهانی به سوی آینده‌ای بهتر، مورد بحث و گفت‌وگو قرار داد.

در همین حال سلمان بن یوسف الدوسری، وزیر اطلاع‌رسانی سعودی پس از این نشست در بیانیه‌ای که خبرگزاری رسمی سعودی «واس» منتشر کرد، گفت که شورای وزیران تحولات اوضاع در صحنه فلسطین و تلاش‌های بین‌المللی در این زمینه را دنبال می‌کند.

او افزود:«شورای وزیران با تاکید مجدد مخالفت خود با اقدامات تجاوزکارانه اسرائیل علیه نوار غزه، به‌نمایندگی از پادشاهی عربی سعودی بر لزوم برقراری آتش‌بس فوری، ورود کمک‌های بشردوستانه و جلوگیری از جابجایی و کوچ اجباری فسطینی‌ها ساکن نوار غزه و ایجاد شرایط برای بازگشت ثبات و دستیابی به صلح پایدار تاکید کرد».

شورای وزیران همچنین موضوعات مربوط به امور اقتصادی و توسعه، شورای امور سیاسی و امنیتی، کمیته عمومی هیئت وزیران، شورای وزیران، شورای عالی امور اقتصادی و توسعه را مورد بحث و بررسی قرار داد.

این شورا جلسه خود را با موافقت با تصویب 10 مورد از توافقنامه‌ها میان ریاض و تعدادی از کشورها از جمله هند، چین، برزیل، کره جنوبی، سلطنت عمان و جمهوری کامبوج، پایان داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید