سخنگوی نظامی حوثی‌ها: حملات هوایی آمریکا و بریتانیا بی‌پاسخ نمی‌ماند

یک مقام ارشد آمریکایی در «پنتاگون»: مواضع حوثی‌ها با تقریباً 25 تا 30 مهمات، توسط جنگنده‌های به‌پرواز درآمده از ناو هواپیمابر «آیزنهاور» و همچنین کشتی‌های بریتانیایی بمباران شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پی 8 حمله مشترک نیروهای آمریکا و بریتانیا با حمایت استرالیا، بحرین، کانادا و هلند به مواضع حوثی‌ها در پاسخ به حملات این گروه به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ، گروه حوثی از زبان سخنگوی رسمی نظامی خود واکنش نشان داد.

18 حمله هوایی

یحیی سریع، سخنگوی رسمی نظامی حوثی‌ها سه‌شنبه 3 بهمن اعلام کرد که جنگنده‌های آمریکایی و بریتانیایی طی ساعات گذشته صنعا، تعز و البیضاء را هدف 18 حمله هوایی قرار دادند.

سریع در پلتفرم «ایکس» نوشت که «تجاوزهای آمریکا – بریتانیا» بی‌پاسخ و مجازات نخواهد ماند.

این موضع سخنگوی نظامی حوثی‌ها در پی تاکید وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» بر حمله مشترک با جنگنده‌های بریتانیا علیه مواضع حوثی‌ها در یمن، اتخاذ شد.

بر اساس بیانیه پنتاگون، این حملات در شامگاه دوشنبه به‌عنوان بخشی از تلاش‌های مداوم چندملیتی در راستای پاسخ به افزایش اقدامات غیرقانونی و برهم زننده ثبات منطقه از سوی حوثی‌ها، انجام گرفت.

در این بیانیه آمده است که در این حملات، 8 مرکز و انبار متعلق به حوثی‌ها، از جمله یک زاغه زیرزمینی و همچنین سیستم‌های پیشرفته، قابلیت‌های موشکی و نظارتی مورد استفاده این گروه هم‌پیمان با ایران در حمله به کشتی‌رانی در دریای سرخ، هدف قرار گرفتند.

یک مقام ارشد آمریکایی در «پنتاگون» به شرط ناشناس ماندن، فاش کرد که این مواضع با تقریباً 25 تا 30 مهمات، توسط جنگنده‌های به‌پرواز درآمده از ناو هواپیمابر «آیزنهاور» و همچنین کشتی‌های بریتانیایی بمباران شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید