حملات آمریکا و بریتانیا به پایگاه‌های موشکی و ایستگاه‌های راداری حوثی‌ها در صنعا

«سنتکام» شامگاه دوشنبه گزارش حوثی‌ها مبنی بر حمله موفقیت‌آمیز به یک کشتی آمریکایی در خلیج عدن را تکذیب و «دروغی آشکار» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش «العربیه» ایالات متحده آمریکا و بریتانیا در واکنش به ادامه تهدیدها و حملات حوثی‌ها، زاغه‌های تسلیحات و پایگاه‌های موشکی و ایستگاه‌های راداری این گروه مورد حمایت ایران در یمن را هدف قرار دادند.

به گفته منابع «العربیه» حملات آمریکا و بریتانیا در بامداد سه‌شنبه سوم بهمن به صنعاء، سکوهای پرتاب موشک و ایستگاه‌های راداری حوثی‌ها را هدف گرفته است.

Advertisement

ویدیوها در شبکه‌های اجتماعی صحنه‌هایی از حملات آمریکا و بریتانیا به پایگاه‌های موشکی و ایستگاه‌های راداری حوثی‌ها در بامداد سه‌شنبه در صنعاء، پایتخت یمن را نشان می‌دهد.

رسانه‌های حوثی‌ نیز خبر دادند که آمریکا و بریتانیا طی 7 حمله منطقه «الحفاء» و «پایگاه الدیلمی» در صنعا را هدف گرفتند.

منابع «العربیه» همچنین از حملات آمریکا و بریتانیا به پایگاه‌های حوثی‌ها در شهر رداع در استان البیضاء یمن خبر دادند.

به گفته این منابع این حملات همچنین پادگان نظامی الجند در استان تعز یمن را هدف گرفته است.

در همین راستا یک مقام آمریکا انجام حملات جدیدی توسط نیروهای آمریکایی و بریتانیایی علیه مواضع حوثی‌ها را یمن را تایید کرد.

شایان ذکر است که این حملات کشورهای غرب در واکنش به تهدیدها و حوثی‌ها علیه کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ و خلیج عدن صورت می‌گیرد.

پیش از آن ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده «سنتکام» شامگاه دوشنبه گزارش حوثی‌ها مبنی بر حمله موفقیت‌آمیز به یک کشتی آمریکایی در خلیج عدن را تکذیب و «دروغی آشکار» توصیف کرد.

«سنتکام» تاکید کرد که کشتی «وی اوشن جاز» ((V OCEAN JAZZ در طول مسیر عبور خود از خلیج عدن با آن در ارتباط بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید