کشته‌شدن 21 سرباز اسرائیلی در غزه

سخنگوی ارتش اسرائیل: این جنگ بهای بسیار دردناکی دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دانیال هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل، سه‌شنبه 3 بهمن در یک کنفرانس مطبوعاتی با اعلام کشته‌شدن 21 سرباز از ارتش این کشور گفت که این حمله شدیدترین حمله‌ای است که از زمان آغاز تهاجم زمینی اسرائیل به نوار غزه علیه سربازان ما صورت گرفته است.

شرایط بسیار سخت

سخنگوی ارتش اسرائیل همچنین تاکید کرد که ماموریت نیروهای این کشور در جنوب غزه در شرایط بسیار سختی در حال انجام است.

با این حال اما او جزئیات بیشتری درباره چگونگی کشته‌شدن این تعداد سرباز اسرائیلی در یک روز ارائه نکرد.

آویخای ادرعی، سخنگوی دیگر ارتش اسرائیل در توئیتی در شبکه اجتماعی «ایکس» فاش کرد که این سربازان روز دوشنبه در منطقه‌ای بین شهرک‌های اسرائیلی اطراف نوار غزه و مناطق فلسطینی غزه کشته شدند.

ریچارد هیشت، سخنگوی سوم ارتش اسرائیل این حمله را «وحشتناک» توصیف کرد و گفت: «روز وحشتناکی بود ما در 24 ساعت گذشته بسیاری از سربازان ذخیره را از دست دادیم».

در همین حال، یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل نیز در حساب خود در شبکه اجتماعی ایکس گفت: «صبح سخت و دردناکی است جنگ غزه سرنوشت اسرائیل برای دهه‌های آینده را تعیین خواهد کرد».

سخنان وزیر دفاع اسرائیل پس از آن بیان شد که رسانه‌های محلی اسرائیلی گزارش دادند که این 20 سربازان روز گذشته بر اثر انفجار مهیبی که باعث ریزش دو ساختمان شد، کشته شدند.

ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد، یک تانک نیز هدف گلوله «آرپی‌جی» قرار گرفت.

سخنگوی ارتش اسرائیل این حمله را «وحشتناک ترین» حمله از زمان آغاز عملیات زمینی ارتش این کشور در غزه تاکنون توصیف کرد.

در همین حال، ارتش اسرائیل علل این انفجار را بررسی کرد که گمان می‌رود ناشی از شلیک گلوله آرپی‌جی به سمت دو ساختمانی باشد که توسط سربازان ذخیره قبل از ریزش بر روی آن‌ها به دام انفجاری افتاده بود.

535 سرباز و افسر کشته شدند

با کشته‌شدن این 20 سرباز و افسر اسرائیلی تعداد کشته‌شدگان ارتش این کشور از آغاز حمله زمینی به نوار غزه در 27 اکتبر 2023 تاکنون به 218 نفر رسید.

اما تعداد کل کشته‌شدگان ارتش اسرائیل از آغاز جنگ در 7 اکتبر طبق آمار رسمی این کشور به 535 سرباز و افسر رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید