هجوم خانواده‌های گروگان‌ها به کنست و ناکامی طرح سلب اعتماد از کابینه نتانیاهو

حزب کار در ارائه پیشنهاد برای سلب اعتماد از کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به «ناکامی» دولت او در تضمین بازگشت136 اسرائیلی استناد کرد که گمان می‌رود کماکان زنده نزد حماس در نوار غزه نگهداری می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که دوشنبه دوم بهمن طرحی پیشنهادی در کنست اسرائیل برای سلب اعتماد از دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل ناکام مانده است.

روزنامه «تایمز اسرائیل» در این‌باره اعلام کرد این پیشنهاد که از سوی حزب کار مخالف دولت ارائه شده تنها توانسته 18 رای موافق کسب کند و از دست‌یابی به اکثریت آرای کنست که اعضای آن به 120 عضو می‌رسد بازمانده است.

حزب کار در ارائه طرح پیشنهادی خود برای سلب اعتماد از کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به «ناکامی» دولت او در تضمین بازگشت136 اسرائیلی استناد کرد که گمان می‌رود کماکان زنده نزد حماس در نوار غزه نگهداری می‌شوند.

برخی احزاب مخالف، ائتلاف راست‌گرای حاکم به رهبری لیکود را تحریم کردند. رهبران این احزاب دوشنبه در اظهارات خود اعلام کردند که «در نمایش‌های سیاسی در برهه جنگ» شرکت نخواهند کرد.

بنیامین نتانیاهو پیش از این دوشنبه آن‌چه به نظر می‌رسد گمانه‌هایی رسانه‌ای درباره تلاش‌های جاری به‌منظور دست‌یابی به توافقی جدید برای آتش‌بس جدید در غزه است را تکذیب کرد و خطاب به نزدیکان گروگان‌های اسرائیلی گفت که حماس هیچ‌گونه پیشنهاد جدی ارائه نکرده است.

دفتر نخست‌وزیری اسرائیل از نتانیاهو نقل کرد که خطاب به گروهی از نزدیکان گروگان‌ها گفته: «پیشنهادی جدی از سوی حماس ارائه نشده است. این [گمانه‌زنی] نادرست است. این را پرواضح می‌گویم چرا که اظهاراتی نادرست وجود دارد که شما را اذیت می‌کند».

ده‌ها نفر از اعضای انجمن خانواده‌های گروگان‌های اسرائیلی در بند حماس در غزه، دوشنبه دوم بهمن به جلسه کمیته مالی کنست اسرائیل هجوم برده و علیه دولت نتانیاهو شعار دادند.

معترضان در کنست با شعار دادن و فریاد کشیدن برضد رویکرد دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، خواستار توافق فوری برای تبادل اسرا شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید