پیشروی ارتش اسرائیل در خان‌یونس؛ افزایش شمار کشته‌‌شدگان فلسطینی به 25295 نفر

ارتش اسرائیل از بازداشت 15 فلسطینی و مصادره اموالی در کرانه باختری خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت در نوار غزه، دوشنبه 2 بهمن اعلام کرد، آمار کشته‌های نوار غزه از هفت اکتبر در پی حمله اسرائیل، 25295 و مجروحان به بیش از 62 هزار نفر رسیده است.

حمله اسرائیلی بر نوار غزه در چهارمین ماه متوالی ادامه دارد، در آخرین تحولات میدانی، تلویزیون فلسطین، بامداد دوشنبه 2 بهمن گزارش داد، ارتش اسرائیل مجتمع پزشکی «ناصر» در شهر «خان‌یونس» در جنوب نوار غزه را کاملا محاصره کرده است.

این خبر اندکی پس از گزارش تلویزیون فلسطین، مبنی بر تلاش خودروهای نظامی اسرائیلی برای ورود به منطقه غربی شهر «خان‌یونس» در جنوب نوار غزه منتشر شد، جایی که از روزها پیش درگیری میان نیروهای اسرائیلی و گروه‌های مسلح فلسطینی ادامه دارد.

تلویزیون فلسطین اعلام کرد، همزمان با تلاش برای نفوذ از جنوب این شهر، بمباران شدید ادامه دارد.

شبکه تلویزیونی «الاقصی» فلسطین، دوشنبه گزارش داد، در پی حمله اسرائیل به غرب «خان‌یونس» در جنوب نوار غزه، حدود 40 کشته به بیمارستان «ناصر» منتقل شدند.
در همین راستا، رادیوی «صدای فلسطین» از درگیری‌های شدید در این منطقه خبر داد.

در نتیجه بمباران مستمر اسرائیل بر مناطق مختلف نوار غزه، در دو شهر «غزه» در شمال و «خان‌یونس» در غرب نوار، ده‌ها کشته و شماری مجروح شدند.

خبرگزاری «فلسطین» گزارش داد، در نتیجه حمله جنگنده‌های اسرائیل به منزل مسکونی در محله «الرمال» در شهر غزه، تعدادی کشته و مجروح شدند. همچنین سه فلسطینی در حمله به یک خودرو غیرنظامی در بازار «الیرموک» این شهر کشته شدند.

این خبرگزاری به نقل از منابع پزشکی گزارش داد، نیروهای اسرائیلی مانع آمبولانس‌ها از رسیدن به مناطقی در غزه شدند که از سوی اسرائیل بمباران شده و هر کس که نزدیک می‌شد به ویژه در محله «الرضوان» و «النصر» را هدف می‌گرفتند.

جنگنده‌های اسرائیل شمال رفح در جنوب نوار غزه را به شدت بمباران کردند، همزمان قایق‌های جنگی، سواحل غربی نوار به ویژه سواحل «رفح» و «خان‌یونس» را بمباران کردند.

این خبرگزاری به نقل از هلال احمر فلسطین اعلام کرد، جنگنده‌های اسرائیل اطراف بیمارستان «الامل» در «خان‌یونس» را بمباران کردند.

رادیوی فلسطین پیش‌تر از افزایش کشته‌ها به ده نفر در «خان‌یونس» خبر داد.

این خبرگزاری، در نتیجه حملات اسرائیل به منطقه «السوارحه»، دست‌کم از کشته‌شدن 7 فلسطینی در مرکز نوار غزه خبر داد.

جنگنده‌های اسرائیل یک خانه‌ای در «دیر البلح» را بمباران کردند، همزمان چندین حمله هوایی در شرق اردوگاه «النصیرات» و منطقه «الزوایده» صورت گرفت.

وزارت بهداشت غزه پیش‌تر اعلام کرد، آمار کشته‌های نوار غزه از آغاز جنگ به 25105 فلسطینی و مجروحان ب 62681 نفر رسیده است.

اسرائیل جنگی که در نتیجه حمله غافلگیرانه حماس و گروه‌های فلسطینی بر پایگاه‌ها و شهرک‌های نزدیکی نوار غزه از هفت اکتبر آغاز کرده را ادامه می‌دهد.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای از کشته شدن یک سرباز در هفت اکتبر در حمله غافلگیرانه حماس خبر داد و اعلام کرد، که جسد او هنوز در غزه است.

ارتش در این بیانیه گفت: «گروهبان شان لوینسون 19 ساله در هفت اکتبر کشته شده و جسد او هنوز در دست حماس است.»

این سرباز در شهر «Giv'at Avni» زندگی و در یک واحد رزمی خدمت می‌کرد.

به گزارش خبرگزاری «فرانسه»، با این حال، تعداد اسرای کشته شده اسرائیلی که در نوار غزه کشته و اجساد آن‌ها در دست حماس است، به 28 نفر افزایش یافت.

ارتش اسرائیل، دوشنبه 2 بهمن از بازداشت 20 فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری خبر داد و گفت، این افراد تحت تعقیب بوده‌اند.

ارتش همچنین از «مصادره اموال» در «بیتونیا» بدون اینکه به میزان آن اشاره‌ای کند، خبر داد.

ارتش افزود: «بازداشت‌شدگان و اموال مصادره شده برای اقدامات لازم به نیروهای امنیتی تحویل داده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید