نتانیاهو: شروط حماس را نمی‌پذیریم و جنگ را در همه جبهه‌ها ادامه خواهیم داد

نتانیاهو: غزه باید خالی از سلاح و تحت کنترل کامل امنیتی اسرائیل باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز یک‌شنبه 1 بهمن با رد شروط حماس در قبال آزادی اسرای اسرائیلی و توقف جنگ در غزه گفت جنگ در همه جبهه‌ها ادامه خواهد یافت.

نتانیاهو تاکید کرد: «هر کس ما را هدف قرار دهد به او حمله می‌کنیم. تاکنون 110 گروگان را بازگرداندیم و متعهد هستیم که همه آن‌ها را باز گردانیم. این یکی از اهداف جنگ است و فشار نظامی شرط اساسی برای دستیابی به آن است.»

نخست‌وزیر اسرائیل درباره شروط حماس مبنی بر توقف جنگ در ازلی آزادی اسرا گفت: «من کاملاً شروط تسلیم حماس را در مقابل آزادی گروگان‌های ما، که خواستار پایان کامل جنگ، خروج نیروهای ما از غزه، آزادی تمامی زندانیان فلسطینی از جمله نیروهای نخبه حماس و ماندن این گروه در قدرت را رد می‌کنم.»

نتانیاهو افزود: «اگر با این شروط موافقت کنیم امکان تضمین امنیت شهروندان‌مان وجود ندارد. من حاضر به پذیرش این شروط که امنیت اسرائیل را به خطر می‌اندازد نیستم و هرگز هم آن را نخواهم پذیرفت.»

او در ادامه خاطرنشان کرد: «هیچ جایگزینی برای پیروزی وجود ندارد که نابودی حماس و بازگشت گروگان‌های ما را تضمین کند.»

نتانیاهو با پافشاری بر «ادامه جنگ در تمامی جبهه‌ها» گفت: «ما به هیچ تروریستی چه در غزه، یا لبنان، یا سوریه و یا هر جای دیگر باشد، مصونیت نمی‌دهیم.»

او افزود: «غزه باید خالی از سلاح و تحت کنترل کامل امنیتی اسرائیل باشد.»

نخست وزیر اسرائیل ادامه داد: « من این سخنان را با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی آخر هفته در میان گذاشتم و برای حمایت آمریکا از اسرائیل ارزش زیادی قائل هستم و این را به بایدن گفتم.»

نتانیاهو افزود: «پس از پیروزی و نابودی حماس، اصرار دارم که هیچ کس در غزه نباشد که تروریسم را تامین مالی کند.»

نخست‌وزیر اسرائیل ضمن مخالفت مجدد با درخواست‌های تشکیل کشور فلسطین تامید کرد همه فشارهای بین المللی و داخلی در این باره را نمی‌پذیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید