ده‌ها کشته و زخمی در پی ادامه حملات اسرائیل به نوار غزه

هلال احمر فلسطین تایید کرد، جنگنده‌های اسرائیل اطراف بیمارستان «الامل» در «خان‌یونس» را بمباران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری فلسطینی «شهاب»، بامداد دوشنبه 2 بهمن گزارش داد، اسرائیل اطراف مجتمع پزشکی «ناصر» در شهر «خان‌یونس» در جنوب نوار غزه را به شدت مورد حملات توپخانه‌ای خود دارد.

این خبرگزاری اعلام کرد، همزمان با این بمباران، درگیری‌های شدیدی در اطراف بیمارستان بین نیروهای اسرائیلی و گروه‌های فلسطینی از چند روز پیش ادامه دارد.

در نتیجه بمباران مستمر اسرائیل بر مناطق مختلف نوار غزه، در دو شهر «غزه» در شمال و «خان‌یونس» در غرب نوار، ده‌ها کشته و شماری مجروح شدند.

خبرگزاری «فلسطین» گزارش داد، در نتیجه حمله جنگنده‌های اسرائیل به منزل مسکونی در محله «الرمال» در شهر غزه، تعدادی کشته و مجروح شدند. همچنین سه فلسطینی در حمله به یک خودرو غیرنظامی در بازار «الیرموک» این شهر کشته شدند.

این خبرگزاری به نقل از منابع پزشکی گزارش داد، نیروهای اسرائیلی مانع آمبولانس‌ها از رسیدن به مناطقی در غزه شدند که از سوی اسرائیل بمباران شده و هر کس که نزدیک می‌شد به ویژه در محله «الرضوان» و «النصر» را هدف می‌گرفتند.

جنگنده‌های اسرائیل شمال رفح در جنوب نوار غزه را به شدت بمباران کردند، همزمان قایق‌های جنگی، سواحل غربی نوار به ویژه سواحل «رفح» و «خان‌یونس» را بمباران کردند.

این خبرگزاری گزارش داد، توپخانه اسرائیل یک کارخانه در شرق «خان‌یونس» و منطقه «بطن السمین» را مورد هدف حملات خود قرار دادند.

این خبرگزاری به نقل از هلال احمر فلسطین اعلام کرد، جنگنده‌های اسرائیل اطراف بیمارستان «الامل» در «خان‌یونس» را بمباران کردند.

رادیوی فلسطین پیش‌تر از افزایش کشته‌ها به ده نفر در «خان‌یونس» خبر داد.

این خبرگزاری، در نتیجه حملات اسرائیل به منطقه «السوارحه»، دست‌کم از کشته‌شدن 7 فلسطینی در مرکز نوار غزه خبر داد.

جنگنده‌های اسرائیل، خانه‌ای در «دیر البلح» را بمباران کردند، همزمان چندین حمله هوایی در شرق اردوگاه «النصیرات» و منطقه «الزوایده» صورت گرفت.

وزارت بهداشت غزه پیش‌تر اعلام کرد، آمار کشته‌های نوار غزه از آغاز جنگ به 25105 فلسطینی و مجروحان ب 62681 نفر رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید