حوثی‌ها در حمله جدیدی یک کشتی آمریکایی را در خلیج عدن هدف گرفتند

ارتش آمریکا: ایران به‌طور مستقیم در حملات حوثی‌ها علیه کشتیرانی بین‌المللی نقش دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه حوثی در یمن که اخیرا بنا به تصمیم جدید ایالات متحده به عنوان یک سازمان تروریستی جهانی شناخته شده است، دوشنبه 2 بهمن اعلام کرد که با انجام حمله‌ای موشکی یک کشتی باری نظامی متعلق به آمریکا در خلیج عدن را هدف قرار داده است.

یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها در بیانیه‌ای اعلام کرد که «نیروی دریایی»، (خودخوانده) این گروه، عملیات نظامی انجام داده که طی آن یک کشتی باری نظامی آمریکایی با نام «اوشن جاز»‌(OCEAN JAZZ) را با موشک‌های مناسب هدف گرفته است.

سخنگوی نظامی حوثی‌ها افزود که این گروه آمادگی دارد با هدف گرفتن کانون‌های تهدید در دریای سرخ به حملات آمریکا و بریتانیا پاسخ دهد.

یحیی سریع همچنین تهدید کرد که حوثی‌ها حملات آمریکا و بریتانیا را با حملاتی متقابلا پاسخ خواهند داد به‌طوری که هیچ حمله‌ای بی‌پاسخ نخواهد ماند.

این حمله موشکی حوثی‌ها همزمان با آن انجام می‌شود که ارتش آمریکا ایران را به نقش داشتن مستقیم در حملات حوثی‌ها متهم کرد.

ارتش آمریکا با متهم کردن ایران به این‌که به‌طور مستقیم در حملات حوثی‌ها علیه کشتیرانی بین‌المللی نقش دارد، حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها را خطرناک‌ترین حملات در سه دهه گذشته توصیف کرد.

همچنین به گفته ارتش آمریکا، گروه‌های نیابتی ایران گستره استقرار تسلیحات خود را از دریای سرخ تا اقیانوس هند افزایش داده‌اند.

در واکنش به این ادعای حوثی‌ها ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده «سنتکام» شامگاه دوشنبه گزارش حوثی‌ها درباره حمله موفقیت‌آمیز به یک کشتی آمریکایی در خلیج عدن را «دروغی آشکار» توصیف کرد.

«سنتکام» تاکید کرد که کشتی «وی اوشن جاز» ((V OCEAN JAZZ در طول مسیر عبور خود با آن در ارتباط بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید