آخرین لحظات زندگی تاجر کرد کشته‌شده در حمله موشکی سپاه به روایت همسرش

مشاور امنیت ملی عراق، ادعاهای ایران مبنی بر هدف قرار دادن مرکز وابسته موساد را رد کرد و گفت این ادعاها بی‌اساس است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هانا جووتیار، همسر پیشرو دیزه‌یی، بازرگان کرد، آخرین لحظات پیس از کشته‌شدن او در پی حملات موشکی سپاه پاسداران به شهر اربیل در اقلیم کردستان عراق در 25 دی (15 ژانویه جاری) را بازگو کرد.

همسر این بازرگان سرشناس کرد عراقی گفت: «زمان حمله، کودکانم در خواب بودند و همسرم در حال ورزش بود».

Advertisement

او همچنین افزود که دوست همسرش مهمان آنها بوده و آنها در طبقه اول خانه با پسرش که متعاقبا منزل را ترک کرد، شام خوردند. به‌گفته همسر دیزه‌یی، آنها معمولا در خانه هستند و به‌ندرت به سفر می‌روند.

واکنش مسرور بارزانی

از سویی مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق، ایران را به کشتار غیرنظامیان بی‌گناه طی حملاتی به اربیل، پایتخت این منطقه شبه خودگردان، متهم کرد.
سپاه پاسداران ایران پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرد که «مراکز جاسوسی اسرائیل در منطقه» را هدف قرار داده است.

در همین زمینه، قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق، ادعاهای ایران مبنی بر هدف قرار دادن مرکز وابسته موساد را رد کرد و گفت این ادعاها بی‌اساس است.

الاعرجی در توییتی نوشت: «به همراه اعضای کمیته تحقیق، منزل تاجر عراقی که هدف موشک‌های ایران در اربیل قرار گرفت را در محل بررسی کردیم و معلوم شد که ادعاهای ایران درباره هدف قرار دادن مقر موساد، بی‌اساس است».

شورای امنیت اقلیم کردستان عراق سحرگاه سه‌شنبه گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که سپاه پاسداران، «شامگاه دوشنبه مناطقی در اربیل را هدف موشک‌های بالستیک قرار داد که طی آن 4 نفر کشته و 6 نفر دیگر زخمی شدند».

بیانیه سپاه

در بیانیه سپاه بعد از این حمله آمده است که در پاسخ به «شرارت‌های اخیر» اسرائیل در کشتن «فرماندهان سپاه و جبهه مقاومت»، «با اشراف و تسلط اطلاعاتی بر مقرها و تحرکات این رژیم در منطقه، با شلیک موشک‌های بالستیک»، یکی از مقرهای اصلی «موساد» در اقلیم کردستان عراق را هدف قرار داده و آن را منهدم کرده است.

این بیانیه افزود: «این مقر، مرکز توسعه عملیات جاسوسی و طراحی اقدامات تروریستی در منطقه و خصوصا کشور عزیزمان بوده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید