حماس برای تکمیل توافق جدید تبادل اسرا 3 ‌شرط گذاشت؛ از جمله بقای خود در قدرت

حماس اخیرا در واکنش به کشته شدن صالح العاروری در حومه جنوبی بیروت مذاکرات برای توافق درباره تبادل اسرا را تعلیق کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل شنبه سی‌ام دی اعلام کرد که حماس برای اتمام توافق جدید تبادل اسرا 3 ‌شرط که از جمله آن تضمین بین‌المللی برای بقای حماس در قدرت است، تعیین کرد.

این سازمان اسرائیلی همچنین از جمله دیگر شرط‌های مطرح شده از سوی حماس را پایان دادن به جنگ و خروج ارتش اسرائیل از نوار غزه عنوان کرد.

پیش‌تر محمود مرداوی، یکی از رهبران حماس تاکید کرده بود که این جنبش بدون توقف جنگ در نوار غزه هیچ‌گونه پیشنهادی درباره تبادل اسرا با اسرائیل را نمی‌پذیرد و این جنبش تحت هیچ شرایطی با آتش‌بس‌های موقت در ازای آزادی اسرا موافقت نخواهد کرد.

این عضو گروه حماس سه‌شنبه گذشته گفته بود که پیشنهادهای زیادی از سوی میانجی‌گران ارائه می‌شود اما حماس از موضع خود عقب‌نشنی نخواهد کرد و هیچ پیشنهادی که شامل توقف کامل جنگ نباشد را نخواهد پذیرفت.

مرداوی همچنین گفت که تا قبل از توقف جنگ و خروج نیروهای اسرائیلی از نوار غزه پیشنهادی پذیرفته نخواهد شد و مذاکراتی انجام نخواهد شد.

گروه حماس اخیرا و در واکنش به کشته شدن صالح العاروری در حومه جنوبی بیروت، به میانجی‌گران اعلام کرده بود که مذاکرات برای توافق درباره تبادل اسرا را تعلیق می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید