جزئیات مجروح شدن سربازان آمریکایی در حمله به پایگاه عین‌الاسد عراق

طبق بیانیه «سنتکام»، اکثر موشک‌ها رهگیری شدند و ارزیابی‌ زیان‌های وارده همچنان در جریان است و دست‌کم یک سرباز عراقی زخمی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، گفت که سربازان آمریکایی در حمله شنبه 30 دی به پایگاه هوایی عین‌الاسد عراق به شکلی سطحی زخمی شدند و یکی از نیروهای امنیتی عراق به شدت مجروح شد.

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» در بیانیه‌ای اعلام کرد که این پایگاه با تعدادی موشک بالستیک و انواع دیگر موشک‌هایی که توسط گروه‌های تحت حمایت ایران در داخل عراق پرتاب شده بود، هدف قرار گرفت.

این بیانیه اشاره‌ای به میزان جراحات سربازان آمریکایی نکرد، اما در آن آمده است که معایناتی در مورد سربازان برای مشخص‌کردن میزان آسیب‌های مغزی، در حال اجرا است.

ارزیابی ارتش آمریکا از گزارش‌های اولیه مربوط به این حمله از سوی منابع امنیتی در عراق که به همراه یک منبع در دولت عراق اعلام کردند، این پایگاه تنها مورد حمله موشکی قرار گرفت، قوی‌تر بود.

طبق بیانیه «سنتکام»، اکثر موشک‌ها رهگیری شده و ارزیابی‌ زیان‌های وارده، همچنان در جریان است و دست‌کم یک سرباز عراقی زخمی شده است.

با آغاز جنگ غزه، ارتش آمریکا دست‌کم 58 بار در عراق و 83 بار در سوریه از سوی عوامل مسلح هم‌پیمان ایران، هدف حمله قرار گرفت که معمولاً در آنها، از ترکیبی از موشک و پهپاد انتحاری استفاده می‌شود.

اقداماتی برای خروج نیروهای آمریکایی

از سویی دفتر محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق از آغاز اقدامات برای خروج نیروهای آمریکایی از این کشور پس از حمله پهپادی آمریکا در بغداد خبر داد که دولت، آن را محکوم کرد.

به گفته وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون»، در این حمله، فرمانده یک گروه مسلح مسئول حملات اخیر به سربازان آمریکایی، کشته شد.

بیانیه «پنتاگون» افزود که هیچ برنامه‌ای برای پایان‌دادن به حضور نیروهای آمریکایی در این کشور به طور رسمی به آن ابلاغ نشده و نیروهای آمریکایی بنابه دعوت دولت بغداد در عراق مستقر هستند.

ایران دوشنبه گذشته اربیل، پایتخت اقلیم کردستان عراق را با موشک‌های بالستیک هدف قرار داد. به‌گفته تهران، مقر جاسوسی اسرائیل در این حمله هدف قرار گرفت ولی مقامات عراقی و کردهای عراق، این ادعا را رد کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید