تلاش گالانت برای ورود به دفتر نتانیاهو و تهدید به استفاده از یگان گولانی

معاونان نتانیاهو تاکید دارند که او در جست‌وجوی زمان مناسب برای خلاص‌شدن از دست گالانت است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارش وب‌گاه اسرائیلی «والا» در شامگاه شنبه 30 دی فاش کرد که یوآو گالانت، وزیر دفاع، ساعاتی قبل تلاش کرده بود به‌زور وارد دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل شود.

بر اساس این گزارش «اندکی قبل اعلام شد که مشاجراتی بر سر ضبط جلسات کابینه که توسط دفتر نخست‌وزیر کنترل می‌شود، بروز کرده است».

این پایگاه خبری با اشاره به این که یکی از اعضای ارشد تیم نتانیاهو در یکی از جلسات کابینه متوجه شد که یکی از عوامل گالانت روی سیم کوچکی نشسته که چراغ قرمز آن بیانگر روشن‌بودن ضبط مستقیم است»، افزود: «روشن است که هیچ‌کس این کار را نمی‌پسندند خصوصا اگر در برابر کمیته تحقیقات باشد».

این موضوع باعث جارو جنجال زیادی شد و بر بی‌اعتمادی میان دفاتر دو طرف نسبت به هم، دامن زد.

در ادامه این گزارش آمده است: «از آن زمان وضعیت وخیم‌تر شده تا حدی که گالانت کوشید عملا به‌زور وارد دفتر نتانیاهو شود»

این وب‌سایت به نقل از یکی از شاهدان آورد: «این حادثه تا رسیدن به مرز مشاجره با بسیاری از حاضران از جمله محافظان امنیتی و مشاوران، فاصله بسیار کمی داشت».

این پایگاه خبری اضافه کرد: «گالانت، وزیر امور راهبردی اسرائیل را تهدید کرد که نیروی یگان گولانی را احضار خواهد کرد تا اوضاع کابینه جنگ را به کنترل در آورده و نظم را برقرار کنند».

در ادامه گزارش آمده است: «معاونان نتانیاهو تاکید دارند که نخست‌وزیر در جست‌وجوی زمان مناسب برای خلاص‌شدن از دست گالانت است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید