مقامات روسیه در دیدار با هیئتی از حماس در مسکو خواستار آزادی همه گروگان‌ها شدند

هیئت حماس به ریاست موسی ابومرزوق، از اعضای دفتر سیاسی این جنبش در مسکو با میخائیل بوگدانوف، معاون وزیر خارجه روسیه دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه روسیه، جمعه 29 دی، در جریان مذاکرات مقامات این کشور با حماس در مسکو با توجه به بحران انسانی فاجعه‌بار در نوار غزه که در معرض بمباران شدید اسرائیل است از حماس خواست تا همه گروگان‌هایی که در دست دارد را آزاد کند.

خبرگزاری فرانسه، به نقل از وزارت خارجه روسیه پس از دیدار میخائیل بوگدانوف، معاون وزیر خارجه روسیه و موسی ابومرزوق، عضو دفتر سیاسی حماس، گزارش داد که «طرف روسی بر لزوم آزادی سریع غیر‌نظامیانی که در جریان حملات 7 اکتبر 2023 توسط گروه‌های فلسطینی ربوده شده‌اند، تاکید کرد».

حمله غافلگیرانه حماس در هفت اکتبر به خاک اسرائیل به کشته شدن 1140 اسرائیلی منجر شد و در این میان 250 اسرائیلی به گروگان گرفته شد که 132 نفر از آنها کماکان در اسارات حماس هستند.

به گفته مقامات اسرائیلی در اواخر نوامبر گذشته، طی یک توافق آتش‌بس کوتاه مدت بیش از صد اسرائیلی در ازای 240 فلسطینی محبوس در زندان‌های اسرائیل، آزاد و مبادله شدند.

وزارت بهداشت غزه سه‌شنبه 26 دی اعلام کرد، آمار کشته‌های فلسطینی در بمباران اسرائیل در نوار غزه به 24285 نفر که بیشتر آن‌ها زن و کودک هستند، رسیده است.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد، کودکان، زنان و کهن‌سالان 75 درصد کشته‌شدگان در نوار غزه را تشکیل می‌دهند. که در این میان 10600 کودک، 7200 زن و 1049 فرد سالمند کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید