سعودی بر مخالفت خود با تجاوز اسرائیل به نوار غزه و ضرورت توقف فوری جنگ تاکید کرد

مقام سعودی در اجلاس جنبش عدم تعهد بر حمایت همیشگی‌ از مسأله فلسطین تا برپایی کشور مستقل فلسطینی در چارچوب قلمرو مرزهای سال 1967 و به پایتختی قدس شرقی بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل متحد و طرح صلح عربی تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی شنبه سی‌ام دی با تاکید بر مخالفت خود با تجاوز اسرائیل به نوار غزه، خواستار توقف فوری جنگ در این باریکه شد.

به گزارش خبرگزاری «واس»، سعودی همچنین بر ضرورت کمک‌رسانی بشردوستانه به مردم غزه و منع کوچاندن اجباری ساکنان نوار غزه تاکید کرد.

در بیانیه‌ای که در خبرگزاری رسمی سعودی منتشر شده، آمده است که ولید بن عبدالکریم الخریجی، معاون وزیر خارجه سعودی شنبه سی‌ام دی به نمایندگی از ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی متن سخنرانی او را در نوزدهمین دوره از اجلاس سران جنبش عدم تعهد در کامپالا، پایتخت اوگاندا، قرائت کرد.

الخریجی توضیح داد که «جهان شاهد تشدید فزاینده و قابل ملاحظه نزاع‌هایی است که به ثبات و حاکمیت کشورها لطمه می‌زند و ناگزیر کشورها باید برای تحقق صلح بکوشند».

او همچنین تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی ضمن ابراز مخالفت خود با تجاوز اسرائیل به نوار غزه خواستار توقف فوری جنگ و ضرورت کمک‌رسانی بشردوستانه به مردم غزه و منع کوچاندن اجباری ساکنان این باریکه است.

وی افزود که «مسأله فلسطین تا برپایی کشور مستقل فلسطینی در چارچوب قلمرو مرزهای سال 1967 و به پایتختی قدس شرقی بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل متحد و طرح صلح عربی، همواره در دستورکار اغلب اجلاس‌های ما خواهد بود».

معاون وزیر خارجه سعودی همچنین به تشدید فزاینده پدیده‌های ناشی از تغییرات آب و هوایی در جهان اشاره کرد و گفت که سعودی در ادامه تلاش‌های زیست محیطی خود هم‌راستا با برنامه چشم‌انداز توسعه 2030 این کشور، طرح‌های ابتکاری ملی و بین‌المللی جدی نظیر «سعودی سبز» و «خاورمیانه سبز» را برای کاستن از گازهای گلخانه‌ای در پیش گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید