حمله با 20 موشک به پایگاه عین‌الاسد محل استقرار نیروهای آمریکایی در غرب عراق

گروه‌های شبه‌نظامی عراقی مورد حمایت ایران شنبه مسئولیت حمله موشکی به پایگاه هوایی آمریکا در عین‌الاسد را بر عهده گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه حملات به پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق که از ابتدای جنگ در نوار غزه به طور فزاینده‌ای تشدید شده، عصر شنبه 30 دی، پایگاه عین‌الاسد محل استقرار نیروهای آمریکایی در غرب استان الانبار عراق، هدف حمله موشکی بی‌سابقه‌ای قرار گرفت.

یک مقام امنیتی به «العربیه» گفت که حمله به پایگاه عین‌الاسد با بیش از 20 موشک انجام شده است.

Advertisement

به گزارش «رویترز» دو منبع امنیتی و یک منبع دولتی گفته‌‌اند که مهاجمان چندین موشک به سوی پایگاه هوایی عین‌الاسد پرتاب کرده‌اند.

خبرنگار «العربیه» گزارش داد تعدادی از موشک‌های پرتاب شده به سوی پایگاه عین‌الاسد در عراق با فعال شدن سامانه پدافند هوایی رهگیری شده و برخی دیگر در داخل این پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی یا مناطق پیرامونی آن سقوط کردند.

به گفته خبرنگار «العربیه» موشک‌ها از فاصله 100 کیلومتری به سوی پایگاه هوایی عین‌الاسد شلیک شده بود.

یک مقام آمریکایی خبر داد که تعدادی از نیروهای امنیتی عراق بر اثر حمله موشکی به پایگاه هوایی عین الاسد به شدت مجروح شدند. او همچنین به زخمی شدن سبک دو آمریکایی در این حمله موشکی اشاره کرد.

گروه‌های شبه‌نظامی عراقی مورد حمایت ایران شنبه مسئولیت حمله موشکی به پایگاه هوایی آمریکا در عین‌الاسد را بر عهده گرفتند.

از ابتدای تهاجم نظامی اسرائیل به نوار غزه که در پاسخ به حمله غافلگیرانه حماس آغاز شد، تاکنون نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی در عراق و سوریه هدف بیش از صد حمله موشکی و پهپادی قرار گرفتند.

بنا بر آمارهای واشینگتن از هفدهم اکتبر گذشته تاکنون بیش از 106 حمله علیه نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه انجام شده است.

یک گروه موسوم به «مقاومت اسلامی در عراق» که به حمایت آمریکا از اسرائیل در جنگ آن علیه حماس معترض است، اغلب مسئولیت چنین حملات موشکی و پهپادی را بر عهده گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید