از سرگیری درگیری‌ها در چندین نقطه غزه و بمباران سنگین جبالیا

وزارت بهداشت فلسطین: ظرف 24 ساعت گذشته، 142 نفر در جریان بمباران‌ها کشته و 278 نفر زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرنگار «العربیه»، همزمان با بمباران‌های سنگین اسرائیل که منطقه جبالیا را هدف قرار داد، شنبه 30 دی درگیری‌ها در چندین منطقه در نوار غزه ازسرگرفته شد.
گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس، اعلام کرد که عوامل آن در حال «نبردهای سنگین از فاصله صفر» با نیروهای اسرائیلی در حال رخنه به شرق جبالیا در شمال نوار غزه هستند.
از سویی طبق گزارش تلویزیون فلسطین، گروهی از شهروندان در خان‌یونس در جنوب نوار غزه، هدف بمباران اسرائیل قرار گرفتند که طی آن، یک نفر کشته و چندین نفر زخمی شدند.
ارتش اسرائیل نیز اعلام کرد که نیروهای زمینی با برخورداری از پشتیبانی نیروهای هوایی و دریایی به حملات و نابودسازی زیرساخت‌های مورد استفاده عوامل مسلح در مناطق مختلف نوار، ادامه می‌دهند.
ارتش اسرائیل در بیانیه خود افزود که نیروهایش در شمال نوار غزه، عوامل مسلحی را که سعی در کارگذاشتن مواد منفجره در نزدیکی این نیروها را داشتند، رصد کرده و جنگنده‌ نیروی هوایی را برای حمله به آنها، هدایت کردند.
در ادامه این بیانیه‌ آمده است که ارتش، بالگردهای نظامی را نیز برای حمله به عوامل مسلح و خنثی‌کردن عملیات آتی آنها در شمال نوار غزه، اعزام کرد و شهر خان‌یونس در جنوب غزه را بعد از رصد 6 موشک‌انداز، هدف حمله هوایی قرار داد.
از سوی دیگر، خبرگزاری فلسطینی «شهاب» گزارش داد، منطقه جبالیا در شمال نوار غزه، هدف بمباران شدید اسرائیل قرار گرفت.
این در حالی است که وزارت بهداشت غزه، روز گذشته گزارش داد، شمار کشته‌شدگان حملات اسرائیل به نوار غزه از زمان آغاز جنگ، به 24762 نفر رسیده است.
در بیانیه این وزارت‌خانه در «تلگرام» آمده است که شمار زخمی‌های این حملات در یکصد و پنجمین روز جنگ، به 62108 نفر رسیده است.
بر مبنای همین بیانیه، ظرف 24 ساعت گذشته، 142 نفر در جریان بمباران‌ها کشته و 278 نفر زخمی شدند و برخی از قربانیان همچنان زیر آوار مانده و مددکاران اورژانس و حفاظت شهری قادر به‌رسیدن به آنها نیستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید