خسارات ناشی از حمله پهپادی حوثی‌ها به کشتی تجاری آمریکا در خلیج عدن

نیروی دریایی هند اعلام کرد، خدمه یک کشتی متعلق به آمریکا را در خلیج عدن، پس از حمله پهپادی حوثی‌ها، نجات داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

طی سه روز گذشته، شبه‌نظامیان حوثی، با 3 حمله، کشتی‌های ناوبری تجاری را در دریای سرخ ، مسیر مهم کشتیرانی جهانی، هدف قرار دادند.

خبرگزاری «رویترز»، جمعه 29 دی گزارش داد، تصاویری از آسیب ناشی از حمله پهپادی به کشتی «ام‌وی جینکو پیکاردی» در اواخر چهارشنبه گذشته در خلیج عدن را منتشر کرد.

در این عکس‌ها، بخش سوخته عرشه کشتی در پی حمله پهپاد پرتاب‌شده از خاک یمن، قابل مشاهده است.

نیروی دریایی هند روز گذشته اعلام کرد که خدمه یک کشتی متعلق به آمریکا را در خلیج عدن، پس از حمله پهپادی حوثی‌های مورد حمایت ایران، نجات داده است.

سومین حمله ظرف 3 روز

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» جمعه اعلام کرد که حوثی‌ها در سومین حمله خود طی 3 روز گذشته، کشتی آمریکایی «کیم رنجر» را با دو موشک بالستیک ضد کشتی هدف قرار دادند.

در بیانیه «سنتکام» آمده است که پس از این حمله، ارتش آمریکا 14 موشک حوثی‌ها را که « تهدیدی قریب‌الوقوع برای کشتی‌های تجاری و ناوهای نیروی دریایی آمریکا در منطقه ایجاد کردند»، هدف قرار داد.

«سنتکام» با این بیان که نفتکش مزبور با پرچم «جزایر مارشال» در تردد بود و متعلق به ایالات متحده است و توسط یونان اداره می‌شود، خاطرنشان کرد که هیچ آسیب یا خسارت به کشتی، گزارش نشده است.

ائتلاف دریایی «نگهبان سعادت»

واشینگتن در 18 دسامبر با هدف مقابله با هرگونه حمله‌ای که امنیت ناوبری دریایی بین‌المللی را خدشه‌دار کند، یک ائتلاف نظامی چندملیتی دریایی تحت عنوان «نگهبان سعادت» را تشکیل داد.

این ائتلاف در 12 و 13 ژانویه، چندین موضع نظامی حوثی‌ها در صنعا، حدیده، تعز، حجه و صعده را هدف قرار داد که این حملات متعاقبا نیز تجدید شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید