آمریکا بر ادامه حملات خود علیه حوثی‌ها در یمن تاکید کرد

سخنگوی پنتاگون: ایالات متحده به‌دنبال جنگ با ایران یا حوثی‌ها نیست و برای تضمین امنیت کشتیرانی تلاش می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با ادامه حملات شبه‌نظامیان حوثی‌ علیه کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ، تنگه باب المندب و خلیج عدن که با دهن‌کجی حوثی‌ها به تصمیم واشینگتن مبنی بر شناساندن این گروه به عنوان سازمان تروریستی جهانی همراه بود، جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده شامگاه پنج‌شنبه 28 دی تاکید کرد که حملات آمریکا علیه حوثی‌ها در یمن ادامه خواهد یافت.

جو بایدن در واکنش به سوال خبرنگاران در کاخ سفید که همزمان با ادامه حملات حوثی‌ها علیه کشتی‌ها در دریای سرخ و انتشار اخباری مبنی بر حمله به یک نفتکش آمریکایی در خلیج عدن مطرح شد گفت که حملات علیه این گروه مورد حمایت ایران ادامه خواهد یافت.

انهدام دو موشک ضدکشتی

در همین راستا کاخ سفید اعلام کرد که نیروهای آمریکایی دو موشک ضدکشتی آماده پرتاب حوثی‌‌ها در یمن را هدف قرار دادند.

حمله به کشتی باری

نیروی دریایی بریتانیا نیز شامگاه پنج‌شنبه گزارش داد که حمله جدیدی یک کشتی باری را در آب‌های مقابل سواحل یمن هدف گرفته است.

حمله با 4 پهپاد

منابع «العربیه» نیز گزارش دادند که 4 پهپاد به یک نفتکش آمریکایی در خلیج عدن نزدیک شدند.
به گفته این منابع این نفتکش آمریکایی در خلیج عدن بدون گزارش وارد آمدن خسارت‌ به مسیر خود ادامه داده است.

ادامه حملات حوثی‌ها

از سویی پاتریک رایدر، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» شامگاه پنج‌شنبه در گفت‌وگو با «العربیه» اظهار داشت که حوثی‌ها به‌رغم هشدارها، حملات خود به کشتیرانی را متوقف نمی‌کنند.

با ایران و حوثی نمی‌جنگیم

او گفت: حوثی‌ها روابط تنگاتنگی با ایران که سلاح و تجهیزات نظامی در اختیار آنها می‌گذارد، دارند و ایالات متحده به‌دنبال جنگ با ایران یا حوثی‌ها نیست و هدف واشینگتن تضمین آزادی کشتیرانی در آبراه بین‌المللی دریای سرخ است.

پاتریک رایدر افزود که حوثی‌ها توان هجومی دارند و ادامه حملات آنها در دریای سرخ متهورانه و کشتی‌ها و خدمه آنها را به مخاطره می‌اندازد و آمریکا برای مقابله با آنها و تضمین عبور امن کشتی‌ها در دریای سرخ تلاش می‌کند.

سخنگوی پنتاگون در پایان اظهارات خود گفت که نیروهای آمریکایی در حمله جدیدی تعدادی از موشک‌های آماده پرتاب حوثی‌ها را که خطری قریب‌الوقوع تشکیل می‌دادند، بمباران و منهدم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید