رئیس‌جمهوری اسرائیل: پس از حمله حماس اعتماد خود را به روند صلح از دست دادیم

اسحاق هرتزوگ، در سخنرانی خود در مجمع جهانی اقتصاد در داووس خواستار تشکیل «ائتلافی بسیار قوی» برای مقابله با ایران و گروه‌های نیابتی‌اش در منطقه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهوری اسرائیل، در سخنرانی خود در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت که اسرائیلی‌ها اکنون دیگر نمی‌توانند به هیچ روند صلحی با فلسطینی‌ها فکر کنند.

به گزارش روزنامه «تایمز اسرائیل»، هرتزوگ، پنج‌شنبه 27 دی، گفت: «پس از حملاتی که حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی در 7 اکتبر انجام دادند، کشورش اعتماد خود را به روند صلح از دست داد».

ریشه‌کن کردن حماس

رئیس‌جمهوری اسرائیل با بیان اینکه فعالیت‌ها مانند حمله 7 اکتبر گروه‌های فلسطینی هرگونه روند صلح و ثبات در جهان را تضعیف می‌کند، تاکید کرد که حماس باید ریشه کن شود تا آینده‌ای بهتر برای فلسطینی‌ها که همسایگان ما هستند تامین شود».

او همچنین با اشاره به گروه‌های مسلح در عراق و سوریه و همچنین حوثی‌ها در یمن و حزب‌الله لبنان، خواستار تشکیل «ائتلافی بسیار قوی» برای مقابله با ایران و گروه‌های وابسته به آن در منطقه شد.

او در پاسخ به سوالی درباره وضعیت اداره غزه پس از پایان این جنگ گفت: «ائتلافی از کشورهایی که مایل هستند بازسازی غزه را به گونه‌ای انجام دهند که امنیت اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها و آینده‌ای متفاوت برای آنها فراهم شود، تشکیل می‌شود تا اداره امور غزه را به عهده بگیرد».

حکومت غزه

این گونه اظهارات پس از آن بیان می‌‌شود که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در آخرین صحبت‌های خود درباره جنگ غزه گفت، جنگ غزه تا سال 2025 هم ادامه می‌یابد.

این در حالی است که فشارهای آمریکا بر تل‌آویو برای بحث درباره آینده نوار غزه و اینکه چه کسی باید بر آن حکومت کند روز به روز افزایش می‌یابد.

جنگ غزه که در اکتبر گذشته در پی حمله ناگهانی حماس به شهرک‌ها و پایگاه‌های نظامی اسرائیل آغاز شد، تاکنون به کشته شدن بیش از 24 هزار فلسطینی که اغلب آنها کودک و زن بودند، منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید