پهپاد انفجاری پرتاب شده به سوی پایگاه آمریکایی در اربیل سرنگون شد

خبرنگار «العربیه»: پهپاد از مبدا الحمدانیه تحت کنترل حشدالشعبی مورد حمایت ایران در استان موصل عراق پرتاب شده و توسط ائتلاف بین‌المللی در آسمان اربیل سرنگون شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «رویترز» شامگاه پنج‌شنبه 28 دی به نقل از منابع امنیتی فاش کرد که سامانه‌ پدافند هوایی یک پهپاد انفجاری که به سوی پایگاه محل استقرار نیروهای ائتلاف بین‌المللی در نزدیکی فرودگاه اربیل در اقلیم کردستان عراق پرتاب شده بود را سرنگون کرد.

پیش از آن خبرنگار «العربیه» از شنیده شدن صدای وقوع انفجار در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی اربیل و به صدا درآمدن آژیر‌های خطر در کنسولگری آمریکا خبر داده بود.

به گزارش خبرنگار العربیه پهپاد از مبدا الحمدانیه تحت کنترل حشدالشعبی مورد حمایت ایران در استان موصل عراق پرتاب شده و توسط ائتلاف بین‌المللی در آسمان اربیل سرنگون شد.

بنا به این گزارش پهپاد پرتاب شده از موصل به سوی اربیل در خارج از پایگاه نیروهای ائتلاف بین‌المللی در اربیل سرنگون شد.

سازمان مبارزه با تروریسم در اقلیم کردستان عراق نیز سه‌شنبه اعلام کرده بود که 3 پهپاد در آسمان اربیل سرنگون شده‌اند.

این حملات پهپادی به حریم هوایی اربیل پس از آن صورت می‌گیرد که سپاه پاسداران ایران طی حملات پی در پی موشکی و پهپادی مناطق مختلفی را در شهر اربیل هدف قرار داده و باعث کشته و مجروح شدن شماری از غیرنظامیان در این شهر شد.

این حملات ایران که همزمان با حملات مشابهی به خاک سوریه و پس از آن به پاکستان انجام شده، موجی از محکومیت‌ها را در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی برانگیخته و باعث تشدید فزاینده نگرانی‌ها از احتمال گسترش جنگ در منطقه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید