وزیر افراطی اسرائیل خواستار اشغال غزه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با انتقادات بین المللی به ویژه آمریکا از برخی اظهارات مقامات اسرائیلی در مورد «کوچاندن» فلسطینیان از نوار غزه، آیتمار بن غفیر، وزیر امنیت ملی اسرائیل، پیشنهادهای تندروتری مطرح کرد.

بن غفیر، شامگاه چهارشنبه 27 دی در مصاحبه‌ای با «شبکه 13» اسرائیل، از دولت و نیروهای اسرائیلی خواست، غزه را اشغال کنند و پس از پایان جنگ جاری در آنجا بمانند.

بن غفیر گفت، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دو راه دارد؛ یا پیشنهادش در مورد اشغال غزه را بپذیرد یا ایده‌های وزیر دفاع را دنبال کند.

حکومت غزه

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل پیش‌تر از نتانیاهو خواسته بود، موضوع حکومت غزه در دولت جنگ کوچک، گذرگاه «رفح»، محور «صلاح الدین» و مکانیسمی که مانع از ادامه قاچاق اسلحه به نوار غزه شود را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

همچنین خواسته بود در مورد وضعیت مرز لبنان، محدودیت زمانی برای مذاکرات دیپلماتیک تعیین کند.

از هفت اکتبر 2023 آغاز جنگ اسرائیل در نوار غزه در نتیجه حمله غافلگیرانه حماس به پایگاه‌‎ها و شهرک‌های نزدیکی نوار غزه، بن غفیر خواستار حملات بیشتر به این باریکه و کوچاندن ساکنان آن و ایجاد شهرک‌های جدید برای اسرائیلی‌ها شده بود، او هزاران شهرک‌نشین در کرانه باختری را علیه فلسطینیان مسلح کرد.

بن غفیر رهبر حزب راستگرای «قدرت یهود»، یکی از نمادهای شهرک‌سازی که از نگاه سازمان ملل طبق قوانین بین المللی غیرقانونی است، در جوانی بیش از 50 بار متهم به تحریک، خشونت و سخنان نفرت‌انگیز شده است. او در سال 2007 به دلیل حمایت از یک «گروه تروریستی» و «تحریک به نژاپرستی» محکوم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید