میانجی‌گری چین برای تنش‌زدایی میان پاکستان و ایران شکست خورد

پاکستان در اعتراض به حملات موشکی سپاه مرزهای خود با ایران را تا اطلاع ثانوی بسته اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با اعلام رسانه‌های پاکستان مبنی بر ناکامی میانجی‌گری چین برای تنش‌زدایی میان اسلام‌آباد و تهران، مقامات پاکستانی از غیرنظامیان این کشور خواستند از مرزها با ایران دور شوند.

رسانه‌های پاکستان همچنین خبر دادند که این کشور در اعتراض به حملات موشکی ایران مرزهای خود با ایران را تا اطلاع ثانوی بسته اعلام کرد.

پاکستان چهارشنبه 27 دی همچنین اعلام کرد که در واکنش به حمله موشکی ایران به خاک این کشور، سفیر خود در تهران را فراخوانده و مانع از بازگشت سفیر ایران به اسلام‌آباد شده است.

حملات موشکی و پهپادی سپاه پاسداران ایران به منطقه بلوچستان پاکستان که گفته می‌شود به «مقرهای جیش العدل» انجام شده در حالی انجام شد که ساعاتی پیش از آن ایران دو کشور عراق و سوریه را آماج حملات موشکی و پهپادی خود قرار داده بود.

رسانه‌های ایران شامگاه سه‌شنبه اعلام کردند که دو مقر متعلق به «سازمان جیش العدل» گروه بلوچستانی مخالف رژیم ایران در خاک پاکستان «با حملات موشکی و پهپادی هدف گرفته و منهدم شده است».

صحنه‌های ویدیویی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی اما ویرانی خانه‌های گلی در پی حمله موشکی سپاه پاسداران ایران به منازل مسکونی در روستایی مرزی در خاک پاکستان را نشان می‌داد.

وزارت خارجه پاکستان این حمله ایران که از جمله به کشته شدن دو کودک منجر شده است را به شدت محکوم کرد.

زهره بلوچ، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان چهارشنبه در بیانیه‌ای تاکید کرد که اقدام تجاوزکارانه آشکار و ناموجه ایران علیه حاکمیت پاکستان نقض قانون بین‌المللی و ارزش‌ها و اصول مشروعیت سازمان ملل متحد تلقی می‌شود.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان تاکید کرد که کشورش حق پاسخ دادن به این اقدام ایران را برای خود محفوظ می‌داند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید