آتش‌گرفتن کشتی حامل پرچم جزایر مارشال بر اثر حمله پهپادی حوثی‌ها‌ در جنوب شرقی عدن

سخنگوی حوثی‌ها در یمن شامگاه چهارشنبه اعلام کرد که تصمیم واشینگتن مبنی بر سازمان تروریستی خواندن گروه حوثی تاثیری بر مواضع این گروه نخواهد گذاشت و حملات آنها علیه کشتی‌های در حال تردد به مقصد اسرائیل ادامه خواهد یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مرکز تجارت دریایی بریتانیا شامگاه چهارشنبه 27 دی اعلام کرد گزارشی مبنی بر حمله پهپادی به یک کشتی دریافت کرده است.

بنا بر گزارش مرکز تجارت دریایی بریتانیا این کشتی تجاری در فاصله 60 مایل دریایی در آب‌های جنوب شرقی عدن در یمن هدف حمله پهپادی حوثی‌ها قرار گرفته که در نتیجه آن، کشتی تجاری دچار آتش‌سوزی شده و پس از آن حریق مهار شده است.

به گفته این مرکز «خدمه کشتی هدف گرفته شده در جنوب شرقی عدن وقوع حریق بر عرشه این کشتی را پیش از خاموش کردن آن گزارش کرده بودند».

شرکت بریتانیایی «آمبری» در این‌باره اعلام کرد که کشتی تجاری هدف گرفته شده با پهپاد در جنوب شرقی عدن حامل پرچم جزایر مارشال است.

این حمله پهپادی حوثی‌ها شامگاه چهارشنبه 27 دی پس از آن صورت می‌گیرد که ایالات متحده آمریکا تصمیم گرفت که گروه حوثی را به عنوان سازمان تروریستی جهانی شناخته و در فهرست سازمان‌های تروریستی بگنجاند.

قرار است این تصمیم آمریکا پس از 30 روز یعنی از 16 فوریه آینده چنانچه حوثی‌ها تا آن موقع حملات خود را متوقف کنند، عملیاتی شود.

در پاسخ به این تصمیم آمریکا اما سخنگوی حوثی‌ها در یمن شامگاه چهارشنبه تاکید کرد که تصمیم واشینگتن مبنی بر سازمان تروریستی خواندن گروه حوثی تاثیری بر مواضع این گروه نخواهد گذاشت و حملات بر کشتی‌های در حال تردد به مقصد اسرائیل ادامه خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید