حمله پهپادی اسرائیل به یک خودرو در نابلس

در بیانیه ارتش آمده است که در یک حمله پهپادی دقیق، عبدالله ابو شلال، رهبر این هسته مسلح و گروهش هدف قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل با اعلام این که افراد مسلحی را در اردوگاه بلاطه در نابلس که قصد انجام عملیات گسترده‌ای را داشتند، کشته است، تاکید کرد که یک «هسته تروریستی» را در اردوگاه بلاطه، منهدم کرده است.

در بیانیه چهارشنبه، 27 دی ارتش آمده است که در یک حمله هوایی دقیق، عبدالله ابو شلال، رهبر این هسته مسلح و گروهش را هدف قرار داد.

بر اساس این بیانیه، ابو شلال، مسئول شماری از حملات در سال گذشته از جمله تیراندازی به محله‌ای در شهر قدس در آوریل گذشته بود که طی آن دو نفر زخمی شدند. ابوشلال همچنین در اکتبر گذشته در انفجاری علیه سربازان ارتش اسرائیل دست داشت که طی آن یک سرباز زخمی شد.

در ادامه بیانیه ارتش اسرائیل تاکید شد که در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر قصد هسته ابوشلال برای اجرای حمله در آینده نزدیک، اعضای این هسته مسلح در حمله پهپادی کشته شدند و سلاح‌هایی از خودروی آنها مصادره شد.

پیشتر شاهدان عینی گفته بودند که پهپادی اسرائیلی، یک خودروی غیرنظامی فلسطینی را در شهر نابلس در شمال کرانه باختری بمباران کرد که کشته‌هایی برجای گذاشت.

طبق گزارش خبرگزاری «العالم‌العربی» این شاهدان افزودند خودرویی که در خیابان قدس هدف قرار گرفته بود، دچار آتش‌سوزی شد و دقایقی بعد خودروهای ارتش اسرائیل به سمت محل حرکت کردند و جلوی رسیدن آمبولانس‌ها به مکان حادثه را گرفتند.

به‌گفته شاهدان عینی، این حمله پهپادی 2 تا 3 کشته برجای گذاشت که هویت آنها مشخص نیست و ارتش اسرائیل اطلاعاتی را در مورد این خودرو و سرنشینان آن فاش نکرد.

هلال احمر فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که می‌کوشد خود را به محل حمله برساند اما نیروهای اسرائیلی مانع نزدیک شدن به خودرو شدند.

یورش‌های گسترده به کرانه باختری

طبق گفته شاهدان عینی، نیروهای اسرائیلی در حال انجام یورش‌های گسترده به چندین منطقه در کرانه باختری هستند و شهر البیره در نزدیکی رام‌الله در شمال کرانه باختری، هدف یورش یک نیروی اسرائیلی قرار گرفت که طی آن یک زن دستگیر شد.

گزارش‌های دیگر حاکی از یورش یک نیروی بزرگ ارتش اسرائیل به ارودگاه بلاطه در نابلس و بازرسی گسترده خانه‌ها در این اردوگاه است.

بر اساس همین گزارش‌ها محله کفارسابا در شهر قلیقیلیا نیز هدف یورش قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید