توافق اسرائیل و حماس برای کمک‌رسانی به غیرنظامیان و گروگان‌ها در غزه

وزارت بهداشت غزه سه‌شنبه 26 دی اعلام کرد، آمار کشته‌های فلسطینینان در بمباران اسرائیل در نوار غزه به 24285 نفر که بیشتر آن‌ها زن و کودک هستند، رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه قطر میانجی دو طرف اعلام کرد، اسرائیل و جنبش «حماس» در جنگی که از هفت اکتبر گذشته آغاز شده، برای ورود کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان و دارو به گروگان‌های در غزه به توافق رسیدند.

به گزارش خبرگزاری «فرانسه»، ماجد انصاری، سخنگوی رسمی وزارت خارجه قطر اعلام کرد: «موفقیت دولت قطر با جمهوری فرانسه در توافق حماس و اسرائیل، شامل ورود دارو و کمک‌های بشردوستانه به شهروندان غیرنظامی به ویژه مناطق آسیب دیده در نوار غزه در ازای ارسال دارو برای گروگان‌های در بند حماس می‌شود.»

خبرگزاری رسمی قطر «قنا» به نقل انصاری اعلام کرد: «داروها و کمک‌ها چهارشنبه 27 دی با دو فروند هواپیمای نیروهای هوایی قطر به شهر «العریش» مصر ارسال می‌شود تا مقدمات لازم برای انتقال آن به غزه آماده شود.»

بحران انسانی از آغاز جنگ در نواز غزه رو به وخامت است و نهادهای بین‌المللی و غیردولتی خواستار ورود کمک‌های بشردوستانه به مقدار کافی هستند.

ساکنان نوار غزه پس از هشت اکتبر سال 2007 که حماس کنترل این باریکه را به دست گرفت و اسرائیل به شدت بر محاصره آن افزود از کمبود کلیه خدمات رنج می‌برند.

به گزارش خبرگزاری «فرانسه» به نقل از منابع رسمی اسرائیل، جنگ در هفت اکتبر پس از حمله غافلگیرانه حماس به اسرائیل که 1140 اسرائیلی کشته شدند، آغاز شد و در این میان 250 اسرائیلی به گروگان گرفته شد که 132 نفر هنوز در اسارات حماس هستند و به گفته مقامات اسرائیلی در اواخر نوامبر گذشته، در یک آتش‌بس کوتاه مدت بیش از صد اسرائیلی در ازای 240 فلسطینی محبوس در زندان‌های اسرائیل، آزاد شدند.

وزارت بهداشت غزه سه‌شنبه 26 دی اعلام کرد، آمار کشته‌های فلسطینیان در بمباران اسرائیل در نوار غزه به 24285 نفر که بیشتر آن‌ها زن و کودک هستند، رسید.

این وزارت در بیانیه‌ای اعلام کرد، کودکان، زنان و کهن‌سالان 75% کشته‌شدگان نوار غزه از آغاز جنگ را تشکیل می‌دهند. که در این میان 10600 کودک، 7200 زن و 1049 کهن‌سال کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید