بیانیه ارتش مصر در پی «حادثه امنیتی» در مرز با اسرائیل

بیانیه ارتش مصر: در خنثی‌سازی عملیات قاچاق 174 کیلوگرم «انواع مختلف»مواد مخدر، یک فرد ناشناس کشته و 6 قاچاقچی دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی اخباری مبنی بر درگیری میان عوامل مصری و اسرائیلی در مرز دو کشور، ارتش مصر سه‌شنبه 26 دی توضیح داد که عملیات قاچاق مواد مخدر در جنوب گذرگاه مرزی العوجه در مرز شمال شرقی با اسرائیل را خنثی کرده است.

در بیانیه ارتش مصر آمده است که در خنثی‌سازی عملیات قاچاق 174 کیلوگرم «انواع مختلف»مواد مخدر، یک فرد ناشناس کشته و 6 قاچاقچی دستگیر شدند.

ارتش اسرائیل نیز اواخر شب گذشته اعلام کرد، به سمت افرادی مظنون که از مرز مصر آمده بودند، تیراندازی کرده است.

در این بیانیه کوتاه آمده است که شمار افراد مظنون بالغ بر 20 نفر بود که غالبا مسلح بودند و تعدادی از آنها زخمی شدند.

پیش از انتشار بیانیه ارتش، یک منبع امنیتی مصری گفت که نیروهای گارد مرزی، عملیات قاچاق مقادیر زیادی مواد مخدر را در مرز مصر با اسرائیل در جنوب گذرگاه العوجه در مرکز سینا، خنثی کردند.

این منبع مصری تصریح کرد: «در جریان خنثی‌سازی عملیات قاچاق در جنوب گذرگاه العوجه، درگیری مسلحانه رخ داد و 6 قاچاقچی دستگیر شدند».

این تحولات پس از آن بود که یک مقام امنیتی مصر دوشنبه، اعلام کرد، قاهره به اسرائیل اجازه نمی‌دهد محور مرزی صلاح‌الدین میان مصر و نوار غزه را تحت کنترل خود درآورد.

این مقام مسئول همچنین با بیان این که کنترل مرز با غزه بر عهده مصر است و «ما اجازه هیچ‌گونه فعالیت غیرقانونی را نمی‌دهیم»، خاطرنشان کرد: «توافقنامه صلح، اسرائیل را از هرگونه تحرکات نظامی در محور صلاح‌الدین باز می‌دارد».

این مقام مصری همچنین اتهامات مربوط به قاچاق سلاح از مرزها به نوار غزه را رد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید