ارتش اسرائیل از کشته‌شدن یک نیروی ارشد ضدجاسوسی حماس در غزه خبر داد

یک پزشک در ارتش اسرائیل و یک نیروی ذخیره در نبردهای شمال غزه کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، چهارشنبه 27 دی،‌ از کشته‌شدن یک مقام ارشد ضدجاسوسی حماس و پنج شبه‌نظامی فلسطینی دیگر طی درگیری در نوار غزه خبر داد.

همزمان روزنامه «جروزالم پست» نوشت ارتش اسرائیل از کشته‌شدن دو نیروی ذخیره در نبردهای شمال غزه خبر داده است.

این روزنامه به نقل از ارتش اسرائیل افزود: «یکی از نیروهای ذخیره و یک پزشک در نبردها در شمال نوار غزه به شدت مجروح شدند».

در همین حال وزارت خارجه قطر که میانجیگری طرفین را برعهده دارد، اعلام کرد، اسرائیل و حماس روز سه‌شنبه به توافقی برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان و دارو برای گروگان‌های اسرائیلی در نوار غزه دست یافتند.

کشته‌شدن دو اسیر اسرائیلی در غزه

مقامات «کیبوتز بئری» در جنوب اسرائیل سه‌شنبه گفتند دو گروگان که حماس دو روز پیش در ویدئویی از کشته‌شدن آنها در بمباران ارتش اسرائیل در نوار غزه خبر داده بود، کشته شده‌اند.

در بیانیه «کیبوتز بئری» آمده است که یوسی شرابی (53 ساله) و ایتای سویرسکی (38 ساله) کشته شده‌ و اجساد آنها در دست حماس است.

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس، روز دوشنبه در ویدئویی از کشته‌شدن این دو گروگان در بمباران‌های اسرائیلی خبر دادند.

در تصویر ویدیویی که القسام آن را پخش کرد، هیچ اشاره‌ای به تاریخ کشته‌شدن این دو گروگان نشده است. در ویدیوی مذکور زنی به نام «نوا ارغمانی» که خود یکی از گروگان‌ها است گفت که دو مرد با او در بازداشت بودند که در بمباران اسرائیل کشته شده‌اند.

کشته‌شدن 13 فلسطینی در نوار غزه

از سوی دیگر رسانه های فلسطینی روز چهارشنبه اعلام کردند که در نتیجه بمباران اسرائیل به خانه‌هایی در غرب خان‌یونس در جنوب نوار غزه، 13 نفر کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین از کشته‌شدن هفت نفر بر اثر انفجار بمب در محله «النسماوی» در خان‌یونس خبر داد.

رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که حملات خشونت آمیز توپخانه‌ای اسرائیل مناطق جنوب شهر را هدف قرار دادند.

به گفته این مرکز درگیری‌ها بین شبه‌نظامیان فلسطینی و نیروهای اسرائیلی در محله‌های نزدیک بیمارستان ناصر در خان‌یونس رخ داد.

این منبع افزود که توپخانه شدید شرق و غرب جبلیه در شمال نوار غزه را هدف قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید