سپاه پاسداران: مقر «موساد» در اربیل را با موشک‌های «خیبرشکن» هدف قرار دادیم

حمله به مواضع «داعش» در استان ادلب سوریه دوربردترین عملیات موشکی سپاه ایران به شمار می‌رود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سپاه پاسداران ایران، شامگاه دوشنبه 25 دی اعلام کرد که اهدافی در سوریه و اقلیم کردستان عراق را با موشک‌های بالستیک هدف قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، سپاه در بیانیه‌ای اعلام کرد، یک ستاد جاسوسی و مقر گروه‌های «تروریستی ضدایرانی» در اربیل، پایتخت اقلیم کردستان عراق را منهدم کرده است.

پس از این حملات خبرگزاری «تسنیم»، با نشر گزارشی درباره موشک «خیبرشکن»، تاکید کرد، سپاه استان ادلب سوریه و اقلیم کردستان را با این نوع موشک بالستیک هدف قرار داده است.

بر اساس این گزارش، عملیات صبح امروز را می‌توان دوربردترین عملیات موشکی سپاه به شمار آورد که با پرتاب 4 فروند موشک بالستیک از این نوع انجام شده است.

سپاه پاسداران ایران بامداد سه‌شنبه در سه بیانیه‌ حمله به اربیل، پایتخت اقلیم کردستان عراق را حمله به «مرکز جاسوسی موساد» توصیف کرد.

دولت اقلیم کردستان اعلام کرد، این موشک‌ها منزل «پیشرو دزه‌یی» تاجر کرد را هدف قرار داد.

ایران همچنین توضیح داد که در حمله به ادلب، پایگاههای داعش را هدف قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت، «ساعت 12 نیمه شب دوشنبه به وقت تهران 4 فروند موشک بالستیک از نوع «خیبرشکن» با موفقیت از جنوب اهواز به سمت «گروه» تکفیری «در منطقه ادلب سوریه» پرتاب شد.»

خبرگزاری تسنیم بر اساس اظهارات حاجی‌زاده، مسافت نقطه پرتاب موشک از جنوب غرب اهواز تا ادلب حدود 1200 کیلومتر تخمین زد و آن را «دوربردترین عملیات موشکی سپاه پاسداران ایران» دانست.

بر اساس گزارش‌های محلی، ایران از شهر «دارخوین» در جنوب غربی اهواز و از استان‌های کرمانشاه و آذربایجان غربی در غرب ایران موشک خیبر شکن را شلیک کرده است.

تسنیم گزارش داد، این نوع موشک‌ها در یک پایگاه موشکی زمین به زمین متعلق به نیروی هوافضای سپاه در سال 2021 مصادف با چهل و سومین سالگرد انقلاب اسلامی ایران رونمایی شد.

برنامه موشکی ایران یکی از موضوعات مورد اختلاف آمریکا و غرب با تهران است و به عنوان تهدیدی منطقه‌ای و بین المللی توصیف می‌شود.

ایران متهم است که به شبه‌نظامیان خود در منطقه قطعات موشک و فناوری ساخت موشک را به آنها می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید