حماس با نشر ویدیویی از زبان یک گروگان زن اسرائیلی از کشته شدن دو گروگان دیگر خبر داد

یوآو گالانت: اسرائیل جز با استفاده از قدرت قادر به بازگرداندن گروگان‌ها نخواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش «حماس»، دوشنبه 25 دی، با نشر یک فایل تصویری از زبان یک گروگان زن اسرائیلی، از کشته شدن دو گروگان دیگر در بند این گروه در آتش نیروهای اسرائیلی در نوار غزه خبر داد.

این گروگان زن اسرائیلی در این کلیپ ویدیویی ترجمه شده، در بیان جزئیات کشته شدن آن دو گروگان، گفت: «من در ساختمانی بودم که توسط یک جنگنده اف 16 متعلق به نیروهای ما بمباران شد که سه موشک شلیک کرد، دو موشک منفجر شدند و یکی از موشک‌ها منفجر نشد.»

او اشاره کرد که به همراه دو گروگان دیگر و تعدادی از اعضای گردان‌های القسام در ساختمانی بودند که او و یکی دیگر از گروگان‌ها نجات داده شدند و گروگان سوم کشته شد.

«کشته شدن گروگان دیگر»

به گفته این گروگان زن اسرائیلی، گردان‌های القسام او و دومین گروگان بازداشتی را پس از چند روز به مکان دیگری منتقل کردند، اما گروگان دوم نیز «در حین انتقال از آتش نیروهای ما مجروح شد و او نیز کشته شد».

ارتش اسرائیل که بلافاصله در این مورد اظهار نظری نکرده بود پس از آن ضمن تایید کشته شدن دو گروگان خود در غزه از پذیرش مسئولیت کشته شدن آنها در آتش نیروهای خود اجتناب کرد.

ابوعبیده، سخنگوی شاخه نظامی جنبش حماس، یکشنبه اعلام کرده بود که سرنوشت بسیاری از اسرای اسرائیلی در غزه نامعلوم است و این احتمال می‌رود که آن‌ها در بمباران اسرائیل کشته شده‌اند.

ابوعبیده ضمن مقصر دانستن اسرائیل، گفت که ممکن است بسیاری از گروگان‌ها اخیراً در نوار غزه کشته شده‌اند.

این در حالی است که یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل تاکید کرد که تل‌آویو تا زمانی که بر حماس پیروز نشود، عملیات نظامی خود را در غزه متوقف نخواهد کرد.

وزیر دفاع اسرائیل با تاکید بر ضرورت تقویت اتحاد و انسجام در جبهه‌های داخلی و میدان نبرد، خاطرنشان کرد که بازگرداندن گروگان‌ها تنها با اعمال فشار نظامی، ادامه جنگ غزه و استفاده از قدرت علیه حماس، امکان‌پذیر خواهد بود.

او همچنین افزود که «اسرائیل جز با استفاده از قدرت قادر به بازگرداندن گروگان‌ها نخواهد بود».

شایان ذکر است که حماس اخیر در واکنش به کشته شدن صالح العاروری، نائب رئیس دفتر سیاسی این جنبش در الضاحیه (حومه) جنوبی بیروت مذاکرات درباره توافق تبادل اسرا و گروگان‌های با اسرائیل را تعلیق کرد که از آن زمان تاکنون و متاثر از تشدید تنش‌ها تلاش‌های میانجی‌گران برای ازسرگیری مذاکرات در این‌باره به نتیجه‌ای نرسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید