کشته‌شدن 60 فلسطینی در پی حملات اسرائیل به مناطق مختلف نوار غزه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسرائیل در صد و یک‌مین روز جنگ غزه، حملات خود علیه این باریکه را متوقف نکرد.

وزارت بهداشت غزه، بامداد دوشنبه 25 دی، از کشته‌شدن بیش از 60 فلسطینی در نتیجه حملات اسرائیل، در نقاط مخلتف نوار غزه خبر داد.

نیروهای اسرائیلی دو شهر «خان‌یونس» و «رفح» در جنوب این باریکه و مناطق مختلفی از نوار غزه را هدف قرار دادند.

در این حملات دو بیمارستان، یک مدرسه دخترانه و ده‌ها خانه مسکونی هدف قرار گرفت.

جنگنده‌های اسرائیل، تعدادی از منازل شهروندان در اردوگاه «المغازی» جنوب غزه در نزدیکی مدرسه دخترانه ابتدایی که محل اسکان شمار زیادی از آوارگان بود را بمباران کردند.

در شمال غزه نیز، شماری از فلسطینیان در نتیجه حملات هوایی اسرائیل به یک منزل از خانواده «الحداد» در نزدیکی مسجد «الشمعه» در محله «الزیتون» شرق غزه کشته شدند.

نیروهای اسرائیلی یک مدرسه، مهد کودک و مسجد «الدعوه» در شمال اردوگاه «النصیرات» مرکز نوار غزه را با خاک یکسان کردند.

وضعیت کرانه باختری از نوار غزه بهتر نبود و نیروهای اسرائیلی به دانشگاه ملی «النجاح» بزرگترین دانشگاه فلسطین یورش بردند.

مقامات دانشگاه ملی «النجاح» دوشنبه 25 دی، اعلام کردند، نیروهای اسرائیلی در پی حمله به دانشگاه شهر «نابلس» که بزرگترین دانشگاه فلسطین به شمار می‌رود، 20 دانشجوی معترض را بازداشت کردند.

بیش از 23 هزار قربانی این جنگ

از هفت اکتبر آغاز جنگ اسرائیل در غزه در نتیجه حمله غافلگیرانه حماس به پایگاه‌ها و شهرک‌های نزدیکی نوار غزه، درگیری‌ها، بازداشت و حمله شهرک‌نشینان به شهروندان فلسطینی افزایش یافته است.

پس از هفت اکتبر، تعداد بازداشتی‌ها به 5875 فلسطینی افزایش یافته است. این تعداد شامل کسانی که در منزل، ایست‌های بازرسی‌ نظامی، کسانی که مجبور هستند خودشان را تحت فشار تحویل داده و گروگان‌ها نیز می‌شود.

به گزارش شبکه بریتانیایی «اسکای نیوز» وسعت ویرانی‌های نوار غزه پس از 101 روز جنگ، به حدی گسترده است که به هیچ وجه شبیه آن را در نوار غزه به چشم ندیده‌اید و بیش از 23 هزار فلسطینی که بیشتر آن‌ها زن و کودک بوده‌اند، در نتیجه حمله اسرائیل به نوار غزه کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید