کشته شدن یکی از فرماندهان ارشد حزب کارگران کردستان در حمله ترکیه به شمال عراق

سازمان اطلاعات ترکیه پیش‌تر از منهدم شدن 23 هدف با اهمیت استراتژیک متعلق به حزب کارگران کردستان و یگان‌های مدافع خلق کُرد تحت حمایت آمریکا در سوریه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی ترکیه، دوشنبه 25 دی، فاش کردند که اطلاعات ترکیه «هولیا مرسین»، یکی از فرماندهان ارشد حزب کارگران کردستان را طی یک عملیات امنیتی در منطقه «میتین» در شمال عراق کشته است.

آنکارا برای دومین روز متوالی و تنها یک روز پس از اعلام کشته شدن «حسن سیبوری» که اطلاعات ترکیه او را مامور اطلاعاتی (پ.ک.ک) در منطقه سلیمانیه می‌داند، هدف قرار دادن فرماندهان نیروهای کُرد در شمال عراق را اعلام می‌کند.

رسانه‌های ترکیه به نقل از منابع امنیتی گزارش دادند که حملاتی که آخر هفته گذشته انجام شد، سازه‌های پیش‌ساخته در کنار کارخانه فرانسوی لافارژ را ویران کرده است.

منهدم کردن 23 هدف

اطلاعات ترکیه، یک‌شنبه 24 دی، از انهدام 23 هدف با اهمیت استراتژیک متعلق به حزب کارگران کردستان و یگان‌های مدافع خلق کُرد تحت حمایت آمریکا در سوریه خبر داد.

این حملات ترکیه تأسیسات انرژی، زیرساخت‌ها، تأسیسات نظامی و اطلاعاتی از جمله انبارهای مهمات و فرماندهان عالی رتبه را هدف قرار داد.

سایت‌های منهدم شده شامل پنج سایت زیرساختی حیاتی از جمله سه ایست بازرسی، هشت تاسیسات نظامی، دو انبار مهمات، دو انبار لجستیک و دو انبار خودروهای فنی می‌شود که (پ.ک.ک) و (ی.پ.گ) برای اهداف نظامی استفاده می‌کنند.

این عملیات آنکارا پس از آن انجام می‌شود که 9 سرباز ترکیه طی درگیری روز جمعه با اعضای حزب کارگران کردستان در شمال عراق کشته شدند.

حمله به پایگاه‌هایی در سوریه و عراق

از آن زمان، ترکیه سرکوب اهداف (پ‌ک‌ک) و (ی‌پ‌گ) را در واکنش به حملات مسلحان کُرد به پایگاه‌های ترکیه در شمال سوریه و عراق تشدید کرده است که در نتیجه این رویارویی‌‌ها در کمتر از یک ماه مجموعا 21 سرباز ترکیه کشته شدند.

علی یرلی کایا، وزیر کشور ترکیه نیز به نوبه خود از دستگیری 18 نفر از 37 نفری که در اظهارنظر خود در مورد کشته شدن 9 سرباز ترکیه‌ای، مطالبی تحریک‌آمیز منتشر کره‌ادند، خبر داد و به آغاز مراحل قانونی برای پیگرد 133 نفر در خارج از این کشور اشاره کرد.

دانش‌آموزان در تمام ایالت‌ها و مدارس ترکیه، صبحگاه دوشنبه برای 9 سرباز کشته شده در حمله روز جمعه یک دقیقه سکوت کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید