مقام مصری: اجازه تسلط اسرائیل بر محور صلاح‌الدین را نخواهیم داد

توافق صلح کمپ دیوید اسرائیل را از هرگونه تحرکات نظامی در محور صلاح الدین «فیلادلفی» باز می‌دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «العالم العربی» به نقل از یک مقام امنیتی مصر، دوشنبه 25 دی، تاکید کرد که قاهره به تل آویو اجازه نخواهد داد بر محور مرزی صلاح‌الدین (فیلادلفی) میان مصر و نوار غزه تسلط یابد.

این مقام مسئول مصری با بیان این‌که کنترل مرز با غزه بر عهده مصر است و ما اجازه هیچ‌گونه فعالیت غیرقانونی را نمی‌دهیم، خاطرنشان کرد: «توافق صلح اسرائیل را از هرگونه تحرکات نظامی در محور صلاح الدین «فیلادلفی» باز می‌دارد».

این مقام مصری همچنین اتهامات مربوط به قاچاق اسلحه از مرز به نوار غزه را رد کرد.

«عدم وجود هماهنگی با اسرائیل»

یک مقام مصری اخبار روز شنبه گذشته در رسانه‌های بین‌المللی، وجود هماهنگی با اسرائیل در خصوص تدابیر امنیتی جدید در محور فیلادلفی را تکذیب کرده بود.

محور صلاح الدین معروف به «محور فیلادلفی» در داخل نوار غزه از دریای مدیترانه در شمال تا گذرگاه کرم شالوم در جنوب در امتداد مرز مصر با نوار غزه که حدود 14 کیلومتر است، امتداد دارد.

نشریه آمریکایی «وال استریت ژورنال» شنبه به نقل از منابع اسرائیلی گزارش داده بود که اسرائیل برنامه خود برای کنترل بر محور فیلادلفی را به زودی به مصر اطلاع خواهد داد و در این راستا به مصر اطلاع داده است که «در حال برنامه‌ریزی برای انجام عملیات نظامی در داخل غزه در امتداد مرز با مصر است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید