بلینکن: تلاشمان تا بازگشت همه اسرای اسرائیلی ادامه خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، گفت که واشینگتن تا زمانی که همه اسرای اسرائیلی در نوار غزه به خانواده‌های خود ملحق نشوند، آرام نخواهد گرفت.

بلینکن، دوشنبه 25 دی، در یکصدمین سالگرد حملات 7 اکتبر اسرائیل که طی آن حماس حدود 250 نفر را اسیر کرد، گفت: «برای کسی غیر ممکن است که بفهمد. این اتفاق در 100 روز آینده رخ خواهد داد، اما من با تعدادی از خانواده‌های آنها دیدار کردم و پیام روشنی را ارائه کردم که ایالات متحده در کنار شما ایستاده است».

از تعداد 250 اسیر اسرائیلی در نوار غزه 130 نفر از جمله 6 آمریکایی هنوز در دست حماس هستند.

او در بیانیه‌ای ادامه داد: «تا زمانی که آنها را به عزیزانشان باز نگردانیم آرام نخواهیم گرفت. ما به تلاش شبانه‌روزی برای آزادی بازداشت شدگان ادامه خواهیم داد».

ادامه تماس‌ها با سران کشورها

در همین راستا جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، یکشنبه گفت، مشتاقانه منتظر ادامه تماس با رهبران مصر، قطر و اسرائیل برای بازگرداندن گروگان‌های اسرائیلی در نوار غزه است.

بایدن در بیانیه‌ای که کاخ سفید به مناسبت صدمین روز جنگ غزه منتشر کرد، افزود، تلاش‌های آمریکا برای بازگرداندن گروگان‌های اسرائیلی که به گفته او بیش از 100 نفر از جمله شش آمریکایی هستند، متوقف نشده است.

آنتونی بلینکن، در جریان سفر هفته گذشته خود به خاورمیانه، راه‌هایی را برای پیشبرد به سوی دستیابی به توافق برای آزادی گروگان‌های باقی مانده مورد بحث قرار داد.

در جنگی که با حمله حماس به شهرک‌های اطراف نوار غزه در هفتم اکتبر گذشته آغاز شد، حدود 1140 اسرائیلی تاکنون کشته شدند. حماس حدود 250 اسرائیلی را نیز در جریان این حمله به اسارت گرفت. تعدادی از این اسرا در توافقی آزاد شدند و به گفته اسرائیل هنوز 132 نفر از آنها در نوار غزه در اسارت هستند.

منابع وزارت بهداشت در غزه می‌گوید، از زمان آغاز جنگ بین حماس و اسرائیل در هفت اکتبر تاکنون بیش از 23 هزار فلسطینی که اغلب آنها کودک و زن بودند، در نوار غزه و کرانه باختری کشته شدند. این وزارت می‌گوید طی این مدت بیش از 60 هزار نفر نیز زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید